Terapia psychodynamiczna – Czy ten rodzaj terapii jest dla Ciebie?

Terapia psychodynamiczna jest formą psychoterapii, która skupia się na nieświadomych myślach, uczuciach i wspomnieniach pacjenta. Celem terapii psychodynamicznej jest pomoc pacjentom w zrozumieniu źródeł ich problemów i praca nad ich rozwiązaniem. Jeśli interesuje psychodynamiczna terapia indywidualna Lublin jest miastem, w którym znajdziesz wielu dobrych specjalistów.

Jak działa terapia psychodynamiczna?

Terapeuci psychodynamiczni wierzą, że nasze uczucia i zachowania są dyktowane przez nasze przeszłe doświadczenia. Terapeuta zapyta Cię o Twoje dzieciństwo i pochodzenie rodzinne, aby zrozumieć, jak mogą one wpływać na Twoje obecne zachowanie. Następnie pomoże Ci zbadać te kwestie bardziej szczegółowo podczas regularnych sesji z nim. W tym celu stosuje różne techniki, w tym swobodne skojarzenia (mówienie o tym, co przychodzi do głowy), analizę snów i przeniesienie (kiedy pacjenci przenoszą uczucia, które mieli do kogoś innego na terapeutę). Terapeuta będzie również zachęcał do odkrywania swoich emocjonalnych reakcji na pewne sytuacje poprzez ćwiczenia w odgrywaniu ról lub inne rodzaje odgrywania.

Komu może pomóc terapia psychodynamiczna?

Terapia psychodynamiczna jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zbadać swoje przeszłe doświadczenia i obecne reakcje emocjonalne. Może być również pomocna dla osób, które zmagają się z depresją, lękiem lub innymi problemami zdrowia psychicznego. Może jednak nie być odpowiednia dla wszystkich. Osoby, które mają tendencję do bycia bardzo konkretnymi i nie myślą abstrakcyjnie mogą mieć problem ze zrozumieniem terapii psychodynamicznej. Terapia psychodynamiczna może być również trudna, jeśli potrzebujesz szybkich rezultatów lub masz do czynienia z kryzysem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 13 =