Jak konserwować meble skórzane?

Zestaw mebli wypoczynkowych obitych naturalną skórą to jeden z najczęściej kupowanych elementów wyposażenia do salonów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dodaje on pomieszczeniu elegancji i stylu. Różne modele kanap, foteli i narożników posiada w swojej ofercie m.in. ten sklep internetowy: https://bostonsofa.pl/. Dodajmy, że skóra jest materiałem szlachetnym i ponadczasowym, a poza tym ekologicznym, wytrzymałym i odpornym na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Aby jednak zachowała swoje wspaniałe właściwości, musi być regularnie czyszczona i konserwowana. 

Produkty wymagające szczególnej pielęgnacji 

Sofa, fotel czy narożnik skórzany to meble, które trzeba przynajmniej raz w tygodniu odkurzać oraz czyścić za pomocą ściereczki zwilżonej w roztworze wody z mydłem, ponieważ zapewni im to świeży wygląd przez wiele lat. Można też użyć preparatów ze sklepu, ale wyłącznie tych, które są delikatne i nie zawierają żadnych rozpuszczalników. Dodatkowo warto się zaopatrzyć w specjalny krem ochronny i profesjonalną gąbkę. Z kolei do odświeżania starej i nieco zniszczonej skóry idealnie nadają się środki o działaniu zmiękczającym i regenerującym.

Oprócz wymienionych powyżej czynności, niezbędne jest też od czasu do czasu zabezpieczenie materiału poprzez nałożenie na jego powierzchnię warstwy preparatu impregnującego (najlepiej co trzy miesiące). Dzięki niemu zagwarantujemy skórze utrzymanie odpowiedniego koloru, ochronimy ją przed blaknięciem, a także ograniczymy do minimum efekt wycierania się. W trakcie nanoszenia specyfiku zwróćmy szczególną uwagę na te miejsca, które są najczęściej eksploatowane – mowa o siedzeniu, oparciu i podłokietnikach. Ostatnim elementem pielęgnacji jest natłuszczanie skóry za pomocą kremy stearynowego, ewentualnie octu zmieszanego z oliwą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + dwa =