Jak dobrać dywan do salonu?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak dobrać dywan do salonu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W niemal każdym domu i mieszkaniu znajduje się salon, zwanym inaczej pokojem dziennym. Służy on do wypoczynku oraz przyjmowania gości, dlatego musi być wyposażony w szereg elementów dekoracyjno-użytkowych. Jednym z nich jest dywan, który z jednej strony gwarantuje miękkie oparcie dla stóp, z drugiej zaś skutecznie wzbogaca wystrój. Powinien zostać dobrany z uwzględnieniem kilku istotnych czynników. 

Komfortowe i długie użytkowanie to kwestie priorytetowe

Decydując się na zakup dywanu do salonu, trzeba koniecznie dostosować jego rozmiar do powierzchni podłogi, tak aby nawet w minimalnym stopniu nie utrudniał otwierania drzwi ani korzystania z poszczególnych mebli. Jeśli chodzi o kształt, to w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach najlepiej prezentują się modele kwadratowe i prostokątne, natomiast w pomieszczeniach klasycznych i rustykalnych modele okrągłe, ewentualnie owalne. Kolorystyka i wzornictwo w ogromnej mierze zależy od naszych indywidualnych upodobań, choć warto tutaj wziąć pod uwagę kompatybilność z barwami ścian, zasłon czy mebli. Kluczowe znaczenie ma jednak materiał wykonania całej konstrukcji, gdyż przekłada się na jej żywotność i wygląd. Godne polecenia są zwłaszcza luksusowe dywany ręcznie tkane z wysokogatunkowej wełny wzbogaconej o włókna wiskozy i bambusa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co będziemy potrzebowali na początek naszej przygody z jazdą na rolkach?
Co będziemy potrzebowali na początek naszej przygody z jazdą na rolkach?
Jazda na rolkach jest znana od dawna, ale nadal jest przyjemnym zajęciem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niezależnie od […]
Polecamy