Nie tylko firany, czyli co ozdobi okno?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Nie tylko firany, czyli co ozdobi okno?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Era firanek nie odeszła do lamusa, ale zdecydowanie ta aranżacja okna ustąpiła miejsca nowoczesnym elementom, które mogą występować samodzielnie, lub stać się praktycznym dodatkiem do tradycyjnego wystroju. Współczesny wystrój okna nie stracił na wadze, nie mniej pozwala na zdecydowanie większą swobodę, która perfekcyjnie koresponduje z przyjętym stylem. Do wyboru pozostają różnego rodzaju tkaniny i materiały ułatwiające przysłonięcie okien i zachowanie intymności wnętrz. 

Nie tylko do biura

Jednym z pomysłów polecanych przez najlepszych projektantów wnętrz są różnokolorowe plisy wykonane z odpornych tkanin. Niegdyś spotykano je w biurach w wersji pionowej. Praktyczne, ułatwiające regulowanie dopływu światła dziennego zyskały swoje bardziej domowe oblicze i tym samym dostępne są w wielu wersjach.  Najczęściej w mieszkaniach stosuje się je w wersji poziomej z możliwością przesuwania ich w dowolnych częściach np. zasłaniających wyłącznie środkową część okna. Ponadto specjalne konstrukcje sprawiają, że jest to sposób na zachowanie wysokiej estetyki nie tylko w przypadku tradycyjnych okien, ale również i stolarki dachowej. Ich wszechstronne zastosowanie i różnorodność kolorystyczna to dodatkowy atut, dzięki któremu można je zastosować zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i minimalistycznych, nowoczesnych, a nawet industrialnych.

Dyskretna ochrona 

Komary i inne insekty to prawdziwa zmora. Przesłanianie otwartych latem okien i drzwi firankami czy zasłonkami nie tylko jest mało estetyczna, ale i nieskuteczna. Rozwiązaniem będzie wykonana na wymiar moskitiera na okno, która dzięki drobno tkanej, wytrzymałej siateczce nie pozwoli, by nieproszeni goście dostali się do wnętrza domu. Warto podkreślić, że siatki okienne proponowane są przez producentów w stałych ramkach, a także w systemach roletowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jazda na rowerze – na jaki typ się zdecydować?
Jazda na rowerze – na jaki typ się zdecydować?
Jazda na rowerze to aktywność, po którą chętnie sięgają osoby w różnym wieku. Taki rodzaj spędzania wolnego czasu preferują zarówno […]
Polecamy