Jak wydobyć wodę z podziemia?

Budownictwo
j-a-k
Jak wydobyć wodę z podziemia?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawie każda większa działka ma dostęp do wód podziemnych. To znakomity sposób na dostęp do wody pitnej lub użytkowej, bez korzystania z sieci wodociągowej. Dostęp do niej można uzyskać na różne sposoby, gdzie najpopularniejsze są pompy głębinowe. W jaki sposób wydobyć wodę podziemną? 

Zastosowanie pomp głębinowych 

Najczęściej wodę pozyskuje się przez odpowiednie odwierty. W tym celu przydają się pompy głębinowe, które można dopasować do różnych średnic otworów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii odgradzają one wodę pitną lub użytkową od piasku. Pompowanie może odbywać się nawet na dużych głębokościach (15-20 metrów), co zapewniają konstrukcje monoblokowe albo śrubowe. Pompy głębinowe ze strony https://kmp-pol.pl/pompy/pompy-glebinowe/ można zastosować zarówno w przypadku ujęć pionowych, jak i przy zbiornikach wolnostojących. 

Wykorzystanie studni artezyjskich 

Wyjątkowym rodzajem wydobywania wód podziemnych są studnie artezyjskie. Głębokie warstwy wodonośne znajdują się pod dużym ciśnieniem, przez co wpływają samoczynnie na powierzchnię. W ten sposób nie trzeba wykorzystywać pomp głębinowych. Do wywiercenia otworu trzeba jednak specjalistycznego sprzętu, najczęściej dużych wiertnic. W Polsce takie studnie spotyka się w Niecce Mazowieckiej lub w okolicach Łodzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dieta – jak zmienić swoje nawyki?
Dieta – jak zmienić swoje nawyki?
Dietetyk może pomóc w osiągnięciu celów związanych z utratą wagi, udzielając rutynowych porad w zakresie planowania posiłków, zastępowania zdrowszych produktów […]
Polecamy