Materiały budowlane i logistyka – czy transport betonu jest trudny?

Budownictwo
j-a-k
Materiały budowlane i logistyka – czy transport betonu jest trudny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Beton jest bardzo ciężkim budulcem, jak również bloczki betonowe i inne pochodne a ich logistyka może stanowić wyzwanie. Mogą być transportowane drogą lądową, kolejową lub morską. Jeśli chodzi o transport drogowy, beton musi być przewożony ciężarówkami ze specjalistycznymi nadwoziami, które mogą unieść duży ładunek.

Transport transportem, ale wszystko musi się zgadzać

Jeśli musisz przetransportować niemałą ilość budulcu np. bloczki betonowe na potrzeby budowlane, nierzadko pojawiają się pomniejsze problemy. Weźmy pod uwagę np. transport do Warszawy, w takich przypadkach bardzo często wymagane jest zezwolenie na wjazd do metropolii przez określone pojazdy, a to również kosztuje.

Zawsze należy skonsultować sprawy związane ze specjalistami od logistyki, ponieważ czasami się nie da, czasami są problemy, a innym razem po prostu pominiemy istotny element przedsięwzięcia, a czas to pieniądz.

Z kim? No pewnie, że ze specjalistami

Załóżmy, że chcesz przetransportować takie bloczki betonowe, pierwszą opcją jest wynajęcie profesjonalnej firmy transportowej, która przeniesie twój towar we wskazane miejsce. Zapewni to, że praca zostanie wykonana prawidłowo i w odpowiednim czasie, tak że wszelkie zakłócenia spowodowane przez kwestie logistyczne, nie wpłyną na harmonogram projektu lub nie zakłócą pracy innych pracowników.

Inną opcją jest wypożyczenie pojazdów dostosowanych do transportu wielkogabarytowego lub niebezpiecznego. W tym przypadku musisz jednak pamiętać o kosztach paliwa lub oleju napędowego, kaucji, opłaty stałej np. jeśli wypożyczasz sprzęt na dłuższy okres oraz należy zadbać o to, aby pojazdy nie uległy uszkodzeniu podczas pracy, więc kwestie dodatkowej nadpłaty na ubezpieczenie również mogą wchodzić wówczas w grę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dekoracje do salonu, które łączą klasykę i nowoczesność
Dekoracje do salonu, które łączą klasykę i nowoczesność
Podczas urządzania swojego mieszkania liczy się nie tylko wyposażenie salonu, ale także właściwa dekoracja. To właśnie od niej będzie w […]
Polecamy