Jak zafugować kostkę brukową? Prosty sposób

Budownictwo
j-a-k
Jak zafugować kostkę brukową? Prosty sposób
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fuga to mieszanina piasku i cementu, która służy do wypełniania szczelin między kostkami brukowymi. Zapewnia ona również odporność na wodę i pomaga zapobiegać pękaniu. Fugi występują w różnych kolorach i fakturach, ale większość z nich jest biała lub szara. Fugę można kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub zrobić własną, mieszając trzy części piasku z jedną częścią cementu portlandzkiego (i wodą). Najlepszym sposobem nakładania fug jest kielnia, ale można też użyć szpachelki lub szpachli, jeśli masz czas i cierpliwość.

Jak przygotować fugę?

Wlej trochę fugi do wiadra, a następnie powoli dodawaj wodę, aż osiągnie konsystencję gliny. Jeśli później będziesz potrzebować więcej fugi, użyj tej partii jako przewodnika – dodanie wody sprawi, że znów będzie ona rzadka, a dodanie zbyt dużej ilości piasku sprawi, że będzie ziarnista i trudna do równomiernego rozprowadzenia po kostkach. Fuga do kostki brukowej powinna być wystarczająco rzadka, żeby łatwo się rozprowadzała, ale wystarczająco gęsta, żeby utrzymywała dobry kształt.

Jak zacząć fugować?

Zacznij od nałożenia cienkiej warstwy fugi na wierzch każdej kostki. Nie trzeba używać dużo – wystarczy tyle, aby wyglądało to jednolicie, ale nie aż tak dużo, aby spływało po bokach. Użyj pędzla o sztywnym włosiu, a nadmiar zmiataj do wiadra za pomocą płaskiej kielni lub szpachli. Chcesz uzyskać dobrą krawędź wokół każdej kostki, ale nie martw się, jeśli nie trafisz w kilka miejsc. Gdy fuga lekko stężeje (około 15 minut), użyj kielni lub szpachelki, aby zeskrobać nadmiar fugi z wierzchu kostek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najczęstsze błędy z zakresu hybrydowego manicure
Najczęstsze błędy z zakresu hybrydowego manicure
Każda kobieta marzy o zadbanych dłoniach i lakierze, który nie odpryskuje przez długie tygodnie. Taką możliwość daje nam manicure hybrydowy, […]
Polecamy