Jak zabudować kominek?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak zabudować kominek?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mnóstwo osób decyduje się na zbudowanie w domowym salonie kominka. Pozwala on bowiem na spędzanie romantycznych wieczorów przy trzasku naturalnego drewna oraz w znacznym stopniu wzbogaca aranżację wnętrza. Dodatkowo skutecznie dogrzewa je w okresie zimowym, co przekłada się bezpośrednio na niższe rachunki. Jednym z najczęściej wybieranych materiałów do stworzenia obudowy omawianej konstrukcji jest cegła – czerwona lub biała. Jeśli chcemy ją nabyć tanio w takim miejscu jak profesjonalna cegielnia Wrocław to miasto, gdzie znajdziemy ją bez większego problemu.

Kilka podstawowych zasad

Największą popularnością cieszą się zdecydowanie kominki przeznaczone do samodzielnej zabudowy, ponieważ umożliwiają dowolność aranżacyjną i perfekcyjne dostosowanie wyglądu całej konstrukcji do określonego stylu pomieszczenia. Głównym materiałem używanym do obłożenia wkładu jest wspomniana już cegła, która świetnie akumuluje ciepło i stosunkowo wolno oddaje je do otoczenia, a przy tym prezentuje się wyjątkowo elegancko. Może posiadać odcień rdzawy, granatowy, żółty, a nawet czarny. Alternatywę stanowi choćby naturalny kamień w postaci cienkich płytek (marmur, piaskowiec itp.) oraz płyta gipsowo-kartonowa.

Wykonanie zabudowy zależy w dużej mierze od tego, czy mamy do czynienia z kominkiem narożnym, czy też montowanym przy pojedynczej ścianie. W tym pierwszym przypadku konieczne jest zainstalowanie profili stalowych, w drugim zaś wystarczy wkręcić śruby w elewację. Kolejne istotne kroki to obłożenie wkładu wybranym materiałem, zabezpieczenie go od środka produktem termoizolacyjnym (np. wełną mineralną), zaszpachlowanie styków i wykończenie całości tynkiem cienkowarstwowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wieczory w centrum handlowym – jak zaplanować idealną randkę?
Wieczory w centrum handlowym – jak zaplanować idealną randkę?
Czy w centrum handlowym można zorganizować idealną randkę? W końcu to miejsce jak każde inne, aczkolwiek poniekąd dedykowane tego rodzaju […]
Polecamy