Zdrowe i pyszne napoje – alternatywy dla niegazowanej wody

Sposób życia i styl
j-a-k
Zdrowe i pyszne napoje – alternatywy dla niegazowanej wody
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do picia wody niegazowanej wciąż nawołują lekarze i dietetycy. Zgodnie z ich opiniami, lepiej odstawić sztucznie barwione, kolorowe napoje gazowane. Zwykła woda najlepiej gasi pragnienie oraz jest po prostu zdrowa. Odpowiednia ilość wody w diecie ma również znaczenie dla samopoczucia i wyglądu. Nie każdy jednak przepada za jej smakiem. Co więc może ją zastąpić?

Niewielkie dodatki robią różnicę

Woda w zasadzie nie posiada smaku, co może być problematyczne w przypadku najmłodszych. Dzieci często unikają wody, preferując słodsze smaki. Soki owocowe są za to uwielbiane przez maluchy i nie ma przeciwwskazań do ich podawania, o ile zrobi się je samodzielnie (najlepiej przy pomocy wyciskarki). Zamiennikiem dla wody mogą być też różnego rodzaju napoje na jej bazie, które z łatwością można przyrządzić w domu. Tak naprawdę, wystarczy wrzucić do wody cytrynę lub pomarańczę i miętę, żeby uzyskać zupełnie inny smak. Co z cukrem? Lepszym wyborem będzie miód, który jest także bardzo wartościowy dla organizmu.

Owocowy i pełen witamin – kompot

Intensywny smak, całe owoce i maksymalne orzeźwienie – takie były kompoty, które dawniej robiło się w niemal każdym domu. To prawdziwy smak dzieciństwa, który przy okazji jest zdrowym zamiennikiem wody. Jak zrobić kompot? Przede wszystkim, nie należy go gotować. Kompot powinien leżakować, tak, żeby owoce powoli uwalniały swoje walory smakowe. Oczywiście, można skorzystać ze świetnej oferty i kupić gotowy kompot – chociażby od firmy Hultaj. Ich kompoty są przygotowywane według dawnych receptur (łącznie z leżakowaniem), są wyprodukowane z Polskich owoców i kuszą ciekawymi kompozycjami smaków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kleszcze w ogrodzie – jak się ich pozbyć?
Kleszcze w ogrodzie – jak się ich pozbyć?
Profesjonalne i domowe sposoby na kleszcze Kleszcze to pasożyty, które mogą wywoływać u człowieka groźne dla życia choroby. Chociaż ich […]
Polecamy