Jak zamontować deski kompozytowe?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jak zamontować deski kompozytowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na wykonanie tarasu z desek kompozytowych. Stanowią one doskonałą alternatywę dla desek wykonanych z litego drewna, ponieważ są bardziej trwałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym zwłaszcza wilgoć. Ich ogromną zaletą jest także bardzo prosty montaż, w związku z czym mogą zostać przez nas z powodzeniem położone samodzielnie (oszczędność pieniędzy). Omawiane produkty posiada w swojej bogatej ofercie sklep internetowy IdeaGarden.

Instrukcja krok po kroku

Kompozyt to materiał powstały z wymieszania mączki drewnianej z polichlorkiem winylu. Takie rozwiązanie nadaje deskom fakturę oraz wygląd naturalnego drewna egzotycznego (choć nie posiadają słojów), a jednocześnie sprawia, że są one znacznie bardziej wytrzymałe i nie muszą być dodatkowo ani impregnowanie, ani malowane. Oto skrócona instrukcja montażu deski kompozytowej na tarasie:

Najpierw należy rozmieścić legary na klasycznej wylewce betonowej w odległości około 35-50 cm, a następnie wywiercić w nich otwory na kołki rozporowe. 

Kolejnym krokiem jest układanie desek w jedną całość. Na szczęście większość jest wyposażona w niewidoczne łączniki (klipsy), co w znacznym stopniu ułatwiające to zadanie. Dodajmy, że między poszczególnymi kompozytami powstają szczeliny dylatacyjne o niewielkiej szerokości około 1 cm.

Teraz przychodzi czas na przymocowanie desek do legarów za pomocą wkrętów. Dokonujemy też stosownych pomiarów i jeśli któraś z nich jest zbyt szeroka albo długa, musimy ją odpowiednio przyciąć, zwracając uwagę na to, aby nie uszkodzić krawędzi komór niezbędnych do stabilnego trzymania się deski na łączniku.

Ostatnim krokiem jest zamontowanie listew maskujących, które zabezpieczą komory przed kurzem i wilgocią. Przykręcamy je z użyciem śrub do legara.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak uatrakcyjnić dziecięcy pokój?
Jak uatrakcyjnić dziecięcy pokój?
Dekorowanie pokoju dziecięcego to zajęcie, które sprawia rodzicom ogromną przyjemność, ale wymaga też dobrego przemyślenia. Jeśli chodzi o dodatki, najlepiej […]
Polecamy