Jak zaprojektować bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń parkingu?

Budownictwo
j-a-k
Jak zaprojektować bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń parkingu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Parking może wydawać się bardzo bezpieczną przestrzenią, po której kierowcy poruszają się wolno i ostrożnie. Niestety w rzeczywistości tak nie jest. Przeważnie oznaczenia poziome nie wystarczają roztargnionym poszukiwaczom miejsca chcącym szybko zostawić pojazd w dogodnej lokalizacji. Aby parkingi faktycznie były funkcjonalne oraz przyjazne kierowcom, trzeba zadbać o odpowiednią szerokość alejek, oznaczenia poziome, ale także pionowe i akcesoria spowalniające ruch. Dzięki temu na pewno parkowanie stanie się prostsze, a stłuczek będzie mniej. 

Przydatne na parkingu elementy 

Znaki nakazów, czy zakazów w takim miejscu jak parking są czymś oczywistym, jednak by ta przestrzeń była jeszcze bardziej funkcjonalna możemy zainwestować w kilka praktycznych gadżetów. Plastikowe garby, słupki wyznaczające przejścia pieszych, czy blokada parkingowa montowana na miejscach zarezerwowanych to w dzisiejszych czasach absolutne minimum. Warto pamiętać także o zastosowaniu wyraźnej, trwałej farby do oznaczeń wymalowanych na kostce brukowej, czy asfalcie. Przeważnie stosuje się kolor biały, który dobrze kontrastuje z ciemnym podłożem, ale dobrze sprawdza się także żółty. Tych kilka akcesoriów oraz sprytnych zabiegów poprawi funkcjonowanie na całej przestrzeni, a użytkownikom umożliwi bezpieczne pozostawianie samochodów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zawór pływakowy – Gdzie stosuje się takie urządzenie?
Zawór pływakowy – Gdzie stosuje się takie urządzenie?
Zawór pływakowy to urządzenie, które reguluje przepływ cieczy poprzez unoszenie się na jej powierzchni. Zawór jest otwierany przez wypełnienie komory […]
Polecamy