Ocieplenie domu – krok po kroku

Budownictwo
j-a-k
Ocieplenie domu – krok po kroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ocieplenie budynku działa poprzez spowolnienie ruchu powietrza przez ściany, podłogi i sufity. Ogranicza to straty ciepła i utrzymuje ciepło w zimie i chłód w lecie. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, to izolacja jest obowiązkowym produktem dla Twojego domu. Najlepszym sposobem jest wynajęcie profesjonalistów, którzy zadbają o ocieplenie budynku Poznań to miasto, w którym z pewnością znajdziesz takich fachowców.

Jednak jeżeli chcesz wykonać ocieplenie swojego domu samemu powinieneś kierować się poniższymi wskazówkami:

Ile będziesz potrzebował izolacji?

Pierwszym krokiem jest ustalenie, ile izolacji potrzebuje Twój dom. Można to zrobić za pomocą kalkulatora online lub kontaktując się z lokalnym wykonawcą lub inspektorem budowlanym. Kiedy już wiesz, ile izolacji należy kupić, czas ją zainstalować.

Ustalenia względem ocieplenia

Ustal, czy istnieje jakaś istniejąca izolacja, która wymaga wymiany lub dodania na wierzchu tego, co już jest. Jeśli tak jest, usuń stary materiał i pozbądź się go w odpowiedni sposób (aby nie powodował problemów). Następnie należy zainstalować nową izolację zgodnie ze specyfikacją producenta w oparciu o wymagania klimatyczne dla danego obszaru oraz wymagania dotyczące prędkości wiatru i inne warunki, jeśli mają zastosowanie (takie jak zawartość wilgoci).

Uszczelnienie szczelin

Uszczelnij szczeliny wokół okien i drzwi za pomocą pasków pogodowych (znanych również jako uszczelki piankowe), które pomagają zapobiegać przeciekaniu powietrza przez pęknięcia wokół okien i drzwi do Twojego mieszkania. Można również użyć pianki lub uszczelniacza do uszczelnienia pęknięć w ścianach i wokół rur.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elektrostymulacja – nowa forma treningu
Elektrostymulacja – nowa forma treningu
Dbanie o piękną sylwetkę i sprawność fizyczną może przybierać różnorodne formy. Najpopularniejszą jest korzystanie z siłowni, klubów fitness, indywidualnych planów […]
Polecamy