Jaką siatkę wybrać do belowania?

Biznes i finanse
j-a-k
Jaką siatkę wybrać do belowania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żniwa to bardzo ważny czas dla każdego rolnika. Niedługo na polach pojawią się maszyny, które będą ścinać zboże. Kombajn oddziela ziarna od słomy, a ta wymagała belowania. Czym więc najlepiej owinąć bele, aby materiał spełnił oczekiwania wymagającego rolnika?

Siatka lepsza niż sznurek. Dlaczego warto ją wybrać?

Dziś na rynku pojawia się coraz więcej siatek. To właśnie one zaczynają zastępować popularne dotąd sznurki. Dlaczego? Przede wszystkim, są bardziej wytrzymałe. Baloty pokryte siatką są równe, dzięki czemu ich transport jest łatwiejszy a owijanie folią pod sianokiszonkę jest szybsze i dokładniejsze. Czas jest również atutem siatkowania, ponieważ proces ten jest sprawniejszy, niż w przypadku użycia sznurka. Przemawiającym argumentem są również koszty, które w przypadku owijania siatką są niższe. Wpływa na to między innymi mniejszy pobór paliwa przez maszynę, która pracuje kilka godzin krócej. 

Jaką siatkę wybrać?

Wybór siatki jest bardzo ważny. W Polsce mamy kilka różnych firm, które oferują ich sprzedaż. Przy dokonaniu wyboru jednak, warto zwrócić uwagę na wysoką wytrzymałość, 100% pokrycie beli, oraz dobrą ochronę UV. Najlepszym rozwiązaniem, będzie więc zakup siatki Premium, czyli takiej która spełnia wszystkie te wymogi, oraz jest grubsza od standardowej. Przykładem może być Hayfil Premium, która swoją wytrzymałość ma potwierdzoną niemieckim certyfikatem DLG Signum Test. Więcej informacji i specyfikacji znajduje się pod tym linkiem: http://www.bialpak.pl/pl/rolnictwo/siatka-do-bel/hayfil-premium,p78194910. Warto pamiętać, że prasa musi być odpowiednio wyregulowana. Dzięki temu uzyska się pożądany efekt owijania. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Powody, dla których warto zdecydować się na oklejanie samochodu
Powody, dla których warto zdecydować się na oklejanie samochodu
Oklejanie samochodów to najskuteczniejszy i najnowocześniejszy sposób na reklamę Twojej firmy. Jest efektywna kosztowo i ma szereg zalet, od zwiększonej […]
Polecamy