Palety – czy mają znaczenie w transporcie?

Biznes i finanse
j-a-k
Palety – czy mają znaczenie w transporcie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Palety to nieskomplikowane konstrukcje usprawniające pracę transportowe. Dzięki ich użyciu można bezpiecznie i szybko przenieść dużą ilość towaru z jednego miejsca w drugie. Wyróżniamy kilka rodzajów palet.

Użyteczność palet

Dzięki wykorzystaniu palet możliwe jest przenoszenie dużej ilości produktów lub jednego o większych gabarytach, przy pomocy odpowiednich urządzeń i środków transportu. Umożliwia to przyspieszenie wykonywania czynności załadunkowych i rozładunkowych, a także sprawia, że praca magazynierów i kierowców staje się bezpieczniejsza. W przypadku większej ilości przedmiotów, można je zafoliować na palecie, dzięki czemu nie trzeba ich przenosić ręcznie. Dzięki temu proces transportu towarów jest szybszy i wygodniejszy.

Rodzaje palet

W zależności od rodzaju przewożonego towary wyróżniamy kilka rodzajów palet. Największą popularnością cieszą się europalety, które są wykorzystywane w większości krajów Unii Europejskiej. Kolejnym rodzajem są palety CHEP stosowane w Wielkiej Brytanii, oznaczone niebieskim kolorem. W transporcie produktów spożywczych spotyka się też palety plastikowe, które charakteryzują się mniejszym udźwigiem i wytrzymałością od swoich drewnianych odpowiedników. Należy pamiętać, że niektóre kraje wymagają aby towar był transportowany w konkretnych warunkach. Chodzi tu o palety fumigowane, które zabezpieczają przed rozprzestrzenianiem się szkodników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak palić ulubione mieszanki ziołowe?
Jak palić ulubione mieszanki ziołowe?
Wybranie mieszanki ziołowej spośród wielu dostępnych na rynku to dopiero początek drogi do przyjemności i możliwości relaksu, jaki daje jej […]
Polecamy