Co to są hartownie indukcyjne?

Jeżeli zastanawiasz się, czym jest proces hartowania indukcyjnego, to trafiłeś we właściwe miejsce! Warto wyjaśnić na czym on polega, czego dotyczy i o co tu właściwie w ogóle chodzi. Obróbka metali dla celów różnorakich gałęzi przemysłu, to arcyciekawy temat, na który można napisać bardzo wiele, ale należy skupić się tutaj tylko na najważniejszych zagadnieniach dotyczących hartowni indukcyjnych. Zaciekawiło Cię co to takiego? Czytaj do końca!

Wzrost wytrzymałości metalu

W skrócie to temu przede wszystkim służy hartowanie indukcyjne metali. Dzięki niemu wzrasta powierzchniowa twardość hartowanego przedmiotu, a tym samym jego wytrzymałość i odporność. Środek pozostaje przy tym wszystkim plastyczny i zachowuje swoje właściwości. W hartowni indukcyjnej poprawia się mechaniczne własności elementów w ich określonych punktach. Więcej na ten temat dowiesz się na tej stronie internetowej https://hartomed.pl/, gdzie te tematy poruszone są znacznie szerzej.

W hartowni indukcyjnej można hartować nawet bardzo duże elementy, ale dobrze, jeżeli są symetryczne. Najlepiej poddają się temu procesowi akcesoria takie jak zębate koła, wały czy osie. Metoda ta minimalizuje możliwość utleniania powierzchniowego metalu i w zależności od użytego materiału, tworzy jedynie bardzo małe odkształcenia. Używa się jej do wzmocnienia części maszyn przemysłowych, ale także narzędzi medycznych czy weterynaryjnych, które dzięki niemu są nadal bardzo precyzyjne, ale o wiele mocniejsze niż dotychczas, co pozwala na maksymalne ich wykorzystanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =