Jakie rzeki w Polsce sprawdzą się na spływ kajakowy?

Wypoczynek
j-a-k
Jakie rzeki w Polsce sprawdzą się na spływ kajakowy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spływ kajakowy to świetny sposób na zwiedzanie pięknych zakątków Polski. Okazuje się bowiem, że wiele polskich rzek idealnie nadaje się do uprawiania tego rodzaju aktywności. Każda z nich jest inna, dzięki czemu na uczestników spływu czekają niezapomniane emocje i wrażenia. Przed rozpoczęciem spływu trzeba wcześniej zapoznać się z informacjami dotyczącymi konkretnej rzeki, aby sprawdzić, jaki jest poziom jej trudności. Pozwoli to uniknąć niebezpiecznych sytuacji i odpowiednio przygotować się do spływu.

Rzeki, które nadają się dla początkujących i doświadczonych kajakarzy

Jedną z najpopularniejszych, a zarazem najpiękniejszych rzek, po której można spływać kajakiem jest Czarna Hańcza położona na Suwalszczyźnie. Ma ona prawie 100 km długości i praktycznie w całości przebiega przez malownicze rejony Puszczy Augustowskiej. Trasa idealnie nadaje się dla początkujących i bardziej doświadczonych kajakarzy, a spływ zajmuje średnio od 3 do 5 dni.

Mieszkańcy Pomorza mogą wybrać się na kajaki na Brdę. Trasa gwarantuje piękne widoki oraz dużo wrażeń.  Na miejscu można skorzystać z oferty dostępnej na stronie https://www.agrokajaki.pl/ i wypożyczyć odpowiedni kajak lub zarezerwować nocleg. Na Roztoczu bardzo popularne są spływy Tanwią. Trasa rozciąga się na długości aż 113 km i przebiega przez piękne okolice, w których można podziwiać niesamowite widoki oraz dziesiątki wodospadów. W tym zakątku Polski odbywają się także spływy po rzece Wieprz, która także gwarantuje niezapomniane przeżycia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakim celu montuje się folie okienne?
W jakim celu montuje się folie okienne?
Folia przeciwsłoneczna na okna stanowi niezwykle korzystną inwestycję. Zalicza się ona do niedrogich i skutecznych sposobów na redukcję ciepła, które […]
Polecamy