Jakie rzeki w Polsce sprawdzą się na spływ kajakowy?

Spływ kajakowy to świetny sposób na zwiedzanie pięknych zakątków Polski. Okazuje się bowiem, że wiele polskich rzek idealnie nadaje się do uprawiania tego rodzaju aktywności. Każda z nich jest inna, dzięki czemu na uczestników spływu czekają niezapomniane emocje i wrażenia. Przed rozpoczęciem spływu trzeba wcześniej zapoznać się z informacjami dotyczącymi konkretnej rzeki, aby sprawdzić, jaki jest poziom jej trudności. Pozwoli to uniknąć niebezpiecznych sytuacji i odpowiednio przygotować się do spływu.

Rzeki, które nadają się dla początkujących i doświadczonych kajakarzy

Jedną z najpopularniejszych, a zarazem najpiękniejszych rzek, po której można spływać kajakiem jest Czarna Hańcza położona na Suwalszczyźnie. Ma ona prawie 100 km długości i praktycznie w całości przebiega przez malownicze rejony Puszczy Augustowskiej. Trasa idealnie nadaje się dla początkujących i bardziej doświadczonych kajakarzy, a spływ zajmuje średnio od 3 do 5 dni.

Mieszkańcy Pomorza mogą wybrać się na kajaki na Brdę. Trasa gwarantuje piękne widoki oraz dużo wrażeń.  Na miejscu można skorzystać z oferty dostępnej na stronie https://www.agrokajaki.pl/ i wypożyczyć odpowiedni kajak lub zarezerwować nocleg. Na Roztoczu bardzo popularne są spływy Tanwią. Trasa rozciąga się na długości aż 113 km i przebiega przez piękne okolice, w których można podziwiać niesamowite widoki oraz dziesiątki wodospadów. W tym zakątku Polski odbywają się także spływy po rzece Wieprz, która także gwarantuje niezapomniane przeżycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + dwadzieścia =