Czym karmić konia, aby był zdrowy

Wypoczynek
j-a-k
Czym karmić konia, aby był zdrowy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jako istoty żyjące doskonale wiemy i zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dla nas prawidłowe odżywianie. Dzięki niemu jesteśmy zdrowi i pełni energii do codziennego funkcjonowania. Nie inaczej jest w przypadku zwierząt, a zwłaszcza koni. Konie posiadają bowiem specyficzny i wrażliwy układ pokarmowy, któremu należy dostarczać zrównoważonej diety, aby był zdrowy. Jakie produkty powinny się w niej znaleźć?

Zdrowy pokarm dla konia

Podstawą jest oczywiście woda, którą koń wypija w ilości od 30 do nawet 60 litrów dziennie, w zależności od jego rasy i indywidualnych potrzeb. Bardzo ważne jest także włókno dostarczane przez paszę. Zapewnia ona stałe wypełnienie żołądka, a także neutralizuje soki trawienne. Oczywiście powinny to być pasze wysokiej jakości. Tylko wówczas koń będzie mógł być zdrowy i w pełni sił. W jego diecie warto wykorzystywać również specjalne musli dla koni, które dostarcza jego organizmowi niezbędnych substancji, takich jak witaminy, minerały i wiele innych. Dodatkowo, w celu uzupełnienia diety, gdyż jak wiadomo nawet najlepiej dobrany pokarm nie daje gwarancji zdrowia konia, można podawać mu suplementy, takie jak chociażby st. hippolyt semper min. Suplementy takie również dostarczają witaminy i minerały i ostatecznie uzupełniają wszelkie braki w organizmie.

Należy przy tym wszystkim pamiętać o ważnych regułach, takich jak regularność posiłków, czy wykonywanie pracy przez konia zawsze po posiłku. Wszystko to dobrze zaplanowane i zgrane sprawi, że koń będzie zdrowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie kable dokupić do laptopa?
Jakie kable dokupić do laptopa?
Zazwyczaj gdy kupujemy laptopa, otrzymujemy tylko zestaw najbardziej podstawowych kabli. Jest to przewód zasilający oraz kabel USB i HDMI. Tańsze […]
Polecamy