Jakimi sposobami możemy zredukować emisję spalin z domowego kominka?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jakimi sposobami możemy zredukować emisję spalin z domowego kominka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno opałowe jest drogie, ale używamy go często w kominkach, ponieważ wydaje się nam najlepszym dla środowiska i najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. Sporo osób zastanawia się jednak, czy nie ma możliwości, żeby palić czym innym i trochę zaoszczędzić? Czy inne rozwiązania są bezpieczne i odpowiednie dla ochrony środowiska naturalnego? Drewno, poza wysoką ceną, wymaga także odpowiedniego przygotowania i ma gorsze parametry spalania niż inne dostępne możliwości.

Pellet i ekogroszek

W kominkach często stosuje się pellet, ale ma on stosunkowo niską wartość opałową. Jest ona wyższa od drewna, poza tym po jego spaleniu pozostaje niewiele popiołu. Jednak największą popularnością i ciągłym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek, groszek węglowy o doskonałych parametrach spalania.

Największą zaletą ekogroszku jest to, że jest bezpieczny dla środowiska. Zawiera niewiele siarki, ma niską popielność i przy tym jest dużo atrakcyjniejszy cenowo niż drewno. Przykładem niech będą dwie nieodległe od siebie miejscowości. W Tolkmicku większość osób pali drewnem i ich wydatki na opał są o około 30% wyższe niż ma stawiający na ekogroszek Elbląg.

Nie bez znaczenia jest to, że drewno trzeba odpowiednio przechowywać i sezonować przynajmniej przez rok, natomiast groszek węglowy jest gotowy do użycia już w chwilę po zakupie. Pod kątem dostępności towaru, jakim jest ekogroszek workowany Podkarpackie jest w samej czołówce. Jest on tam dostępny niemal wszędzie, ale rosnąca popularność sprawia, że łatwo go kupić także w każdym innym województwie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powinni być ubrani pracownicy gastronomii?
Jak powinni być ubrani pracownicy gastronomii?
Gastronomia to specyficzna branża, w której obowiązują podwyższone standardy. Z jednej strony właściciele lokali gastronomicznych muszą spełniać normy związane z […]
Polecamy