Jakimi sposobami możemy zredukować emisję spalin z domowego kominka?

Sposób życia i styl
j-a-k
Jakimi sposobami możemy zredukować emisję spalin z domowego kominka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno opałowe jest drogie, ale używamy go często w kominkach, ponieważ wydaje się nam najlepszym dla środowiska i najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. Sporo osób zastanawia się jednak, czy nie ma możliwości, żeby palić czym innym i trochę zaoszczędzić? Czy inne rozwiązania są bezpieczne i odpowiednie dla ochrony środowiska naturalnego? Drewno, poza wysoką ceną, wymaga także odpowiedniego przygotowania i ma gorsze parametry spalania niż inne dostępne możliwości.

Pellet i ekogroszek

W kominkach często stosuje się pellet, ale ma on stosunkowo niską wartość opałową. Jest ona wyższa od drewna, poza tym po jego spaleniu pozostaje niewiele popiołu. Jednak największą popularnością i ciągłym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek, groszek węglowy o doskonałych parametrach spalania.

Największą zaletą ekogroszku jest to, że jest bezpieczny dla środowiska. Zawiera niewiele siarki, ma niską popielność i przy tym jest dużo atrakcyjniejszy cenowo niż drewno. Przykładem niech będą dwie nieodległe od siebie miejscowości. W Tolkmicku większość osób pali drewnem i ich wydatki na opał są o około 30% wyższe niż ma stawiający na ekogroszek Elbląg.

Nie bez znaczenia jest to, że drewno trzeba odpowiednio przechowywać i sezonować przynajmniej przez rok, natomiast groszek węglowy jest gotowy do użycia już w chwilę po zakupie. Pod kątem dostępności towaru, jakim jest ekogroszek workowany Podkarpackie jest w samej czołówce. Jest on tam dostępny niemal wszędzie, ale rosnąca popularność sprawia, że łatwo go kupić także w każdym innym województwie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odpowiedzialnie handlować nieruchomościami?
Jak odpowiedzialnie handlować nieruchomościami?
Sposobów na zarabianie pieniędzy jest cała masa. Można to robić zarówno poprzez tradycyjną pracę na etacie bądź osoby, które dysponują […]
Polecamy