Jakimi sposobami można ograniczyć dostawanie się owadów do środka domu?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Jakimi sposobami można ograniczyć dostawanie się owadów do środka domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owady są utrapieniem dla większości ludzi. Można je zobaczyć latające wokół domu, pełzające po ścianach i dostające się do jedzenia. Wiele razy, insekty mogą przechodzić do środka przez małe pęknięcia w ścianach, czy przez okna. Istnieją bowiem liczne sposoby, aby zapobiegać dostawaniu się niechcianych insektów do domu.

Sprawdź, czy nie ma pęknięć w ścianach i fundamencie

Jeśli widzisz dużo owadów w swoim domu, możliwe, że na zewnątrz jest problem z owadami. Mogą one wchodzić przez pęknięcia lub otwory w ścianach lub fundamencie. Upewnij się, że sprawdzisz te obszary pod kątem wszelkich luk lub otworów i uszczelnij je za pomocą uszczelniania. Z kolei w oknach warto zainstalować odpowiednie rozwiązanie. Takie może zaproponować niejeden producent moskitier, oferujący liczne modele siatek, które zahamują dostawanie się owadów do środka domu.

Napraw nieszczelne rury

Rury, które są nieszczelne mogą zapewnić łatwy sposób dla szkodników, aby dostać się do domu. Jeśli zauważysz jakiekolwiek przecieki, napraw je natychmiast dokręcając wszelkie luźne złączki lub wymieniając uszkodzone odcinki rur. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie znajdują się twoje rury, skontaktuj się z profesjonalnym hydraulikiem, aby sprawdził je dla ciebie.

Sprzątaj okruchy jedzenia na ladach i podłogach

Owady lubią okruchy chleba, ciastek i innych produktów spożywczych, ponieważ zawierają one cukier i tłuszcz, które są dla nich dobrym źródłem składników odżywczych. Upewnij się, że regularnie zbierasz okruchy z blatów i podłóg, aby nie przyciągały one niepożądanych szkodników, takich jak mrówki czy muchy do Twojego domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie ujędrnić swoje ciało?
Jak skutecznie ujędrnić swoje ciało?
Jędrne i wysportowane ciało jest marzeniem niejednej kobiety. Czasami jednak zdarza się, że pomimo utrzymywania wagi w normie, sylwetka nie […]
Polecamy