Jazda na deskorolce – 6 porad dla początkujących

Wypoczynek
j-a-k
Jazda na deskorolce – 6 porad dla początkujących
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uczyć się najlepiej na czyichś zdartych kolanach. Kilka porad dla początkujących skaterów, dzięki którym jazda na deskorolce będzie przyjemna i bezpieczna.

 1. Odpowiednia deskorolka
  Jeśli chcemy bezpiecznie jeździć na desce, to wybierzmy się do profesjonalnego skateshopu, gdzie sprzedawca pomoże nam dobrać sprzęt odpowiedni dla nas. Nie ryzykujmy, kupując deskorolkę w supermarkecie. Polecanymi na początek będą fiszka deska lub deski longboardy cruisery.

 2. Kask i ochraniacze
  Odpowiednie zabezpieczenie przed upadkami jest konieczne. Dobry kask, ochraniacze na kolana i łokcie – bezpieczny zestaw skatera.

 3. Nauka upadania
  Będziemy upadać. Musimy się z tym oswoić najpierw psychicznie a później w praktyce. Wystrzegajmy się upadania wprost na ręce, bo złamiemy kończyny górne. Starajmy upadać się najbardziej umięśnioną, największą powierzchnią ciała np. bokiem.

 4. Buty
  Zaopatrzmy się w dobre buty na deskę w skateshopie. Różnią się one od zwykłych powierzchnią, dzięki której będziemy mogli lepiej kontrolować deskę oraz tym, że nasze podeszwy nie znikną od razu za pomocą powierzchni (grip) dzięki której „kleimy” się do deskorolki.

 5. Spodnie
  Na początek najlepszymi spodniami są jeansy, które zabezpieczą nasze ciało przed „szlifowaniem” asfaltu. Wybierzmy takie, które są wytrzymałe, ale pozwalają na wykonywanie swobodnych ruchów.

 6. Sztuczki
  Jeśli długo ćwiczymy jakiś trick, który nam nie wychodzi, to warto zrobić sobie odpoczynek od niego i wrócić za jakiś czas, gdy będziemy pełni energii. Jazda na deskorolce to przede wszystkim dobra zabawa. Unikajmy kontuzji, gdy jesteśmy przemęczeni fizycznie i psychicznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak się zabezpieczyć przed uporczywym słońcem?
Jak się zabezpieczyć przed uporczywym słońcem?
Latem mamy zazwyczaj do czynienia z uporczywym słońcem, które daje nam się we znaki przez niemal cały dzień. Niezwykle ważne […]
Polecamy