Kryteria wyboru odpowiedniej wanny

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Kryteria wyboru odpowiedniej wanny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W kontekście łazienki kluczowa decyzja dotyczy wyboru kabiny prysznicowej lub wanny. To drugie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, dając możliwość pełnego zrelaksowania się podczas kąpieli. Na rynku dostępne są jednak różne modele. Czym kierować się przy wyborze tego elementu? 

Wielkość i kształt

Podstawą jest zmierzenie przestrzeni w łazience, z myślą o wyborze wariantu, który będzie dawał komfort użytkowania, ale nie zabierze zbyt wiele miejsca. Im obszerniejsze jest pomieszczenie, tym oczywiście większa będzie swoboda dotycząca tej decyzji. Ważny jest także sam kształt tego wyposażenia, a sklep eLazienki oferuje pod tym względem zróżnicowany asortyment. Klasycznym wyborem są modele prostokątne, najczęściej przyścienne, natomiast uznanie zyskują również wersje asymetryczne, w dużej mierze narożne. Niektóre wanny są też owalne. Dotyczy to przede wszystkim opcji wolnostojących, po które można sięgnąć raczej przy większym metrażu. 

Materiał

Istotną kwestią jest materiał wykonania, który wpływa na trwałość wyposażenia i wygodę korzystania z takiego sprzętu. Wielu producentów sięga po akryl, który wykorzystywany jest choćby w wielu wannach Roca. Powierzchnia będzie wtedy dobra jakościowo i ciepła w dotyku, a przy tym dość wytrzymała. Jednocześnie w obrębie tego materiału zwykle przygotowane są wanny o największej ilości kształtów, co stanowi duże ułatwienie podczas dokonywania decyzji zakupowej. Alternatywą są wersje żeliwne czy ceramiczne, które zwykle są jednak wyraźnie droższe. Mniej popularnym, ale również spotykanym wariantem, są modele stalowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakich środki biologiczne używać do pielęgnacji ogrodu?
Jakich środki biologiczne używać do pielęgnacji ogrodu?
Ekologiczny ogród prowadzony bez użycia szkodliwych substancji jest dziś bardzo modny. Wiele osób, które dbają o środowisko rezygnuje z chemicznych […]
Polecamy