Samochód po wypadku – jak się pozbyć pojazdu, którego już nie można naprawić?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Samochód po wypadku – jak się pozbyć pojazdu, którego już nie można naprawić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niestety, nie każdy wypadek samochodowy kończy się happy endem. Jeśli Twój pojazd jest w tak złym stanie, że nie można go naprawić, prawdopodobnie zastanawiasz się, co z nim zrobić.

W tym poście omówimy, jak pozbyć się starego pojazdu po wypadku i najlepsze opcje, aby to zrobić.

Pierwszym krokiem jest inspekcja samochodu przez ubezpieczyciela lub mechanika. Określą oni, czy można go naprawić, czy nie. Jeśli stwierdzą, że nie warto go naprawiać, przedstawią Państwu szacunkowe koszty. Jest to ważne, ponieważ jeśli zdecydujesz się sprzedać go sam, będziesz w stanie uzyskać lepszą cenę, jeśli samochód wygląda jak nowy ponownie!

Jeśli Twój pojazd został zniszczony w wyniku wypadku, istnieje kilka opcji:

Sprzedać go prywatnie lub za pośrednictwem dealera

Może to zająć trochę czasu, ale jeśli znajdziesz odpowiedniego kupca, to może warto poczekać! Możesz również odkupić pojazd od ubezpieczyciela, który często oferuje lepsze ceny niż prywatni kupcy; jednak ta opcja będzie działać tylko wtedy, gdy Twój samochód został uznany za całkowitą stratę przez ubezpieczyciela.

Możesz go oddać lub sprzedać na części

Niektórzy ludzie wybierają tę opcję, ponieważ nie chcą mieć kłopotów z firmami ubezpieczeniowymi i upewnić się, że otrzymają zapłatę. Jednak wiele firm ubezpieczeniowych nie zapłaci Ci dużo pieniędzy – jeśli w ogóle – za uszkodzone części. Jeśli jest to twój plan, zrób zdjęcia wszystkich uszkodzeń przed sprzedażą czegokolwiek, abyś miał dowód później, jeśli są jakieś pytania o to, czy czegoś brakowało, gdy wziąłeś samochód w posiadanie, czy nie.

Skorzystać z usług skupu aut powypadkowych

Jednym ze sposobów jest sprzedaż samochodu poprzez serwis skupu samochodów.

Firmy te skupują pojazdy powypadkowe bezpośrednio od osób fizycznych, a następnie odsprzedają je jako części lub naprawy. Istnieją również firmy, które kupują tylko pojazdy uszkodzone i naprawiają je przed odsprzedażą jako całe samochody. Oba rodzaje firm mogą oferować dobre ceny, ale kupujący powinni być świadomi, że istnieją pewne zagrożenia w kontaktach z tymi firmami. Chcąc skorzystać z usług skupu aut, można się udać na stronę jednego z nich https://cargryf.pl/skup-aut/powypadkowe/.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstawowy sprzęt geotechniczny
Podstawowy sprzęt geotechniczny
Przeprowadzanie badań geotechnicznych wymaga nie tylko wiedzy, lecz korzystania ze specjalistycznych urządzeń by pomiar był jak najdokładniejszy. Narzędzia dla geotechników […]
Polecamy