Zakup nowych okien – na jaki rodzaj warto się zdecydować?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Zakup nowych okien – na jaki rodzaj warto się zdecydować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezbędnymi elementami konstrukcyjnymi w każdym obiekcie mieszkalnym są okna. Wpuszczają one bowiem do wnętrz naturalne światło słoneczne oraz gwarantują łatwy dostęp do świeżego powietrza i pięknych widoków. Dodatkowo skutecznie przenoszą siły oddziałujące bezpośrednio na konstrukcję budynku. Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne modele wykonane z tworzywa PCV (polichlorku winylu), które posiada w swoim asortymencie m.in. firma ze strony http://www.erka-systemy.pl/strona/OKNA/OKNA-PCV.

Zwracajmy uwagę nie tylko na wygląd 

Wspomniane powyżej okna PCV łączą w sobie atrakcyjną cenę z doskonałymi walorami użytkowymi. Sprawdzają się zarówno w prywatnych domach jednorodzinnych, jak i obiektach typowo komercyjnych czy publicznych. Standardowy model składa się z pięciu komór i występuje w kolorze białym bądź brązowym. Główną zaletą tego rodzaju okien jest oczywiście niski koszt zakupu, wynoszący od 300 do 600 zł za sztukę (w zależności od producenta). Niewątpliwym atutem jest również duża odporność na uszkodzenia natury mechanicznej i wpływ niekorzystnych czynników pogodowych czy chemicznych. Warto jeszcze wymienić brak konieczności zaawansowanej konserwacji (wystarczy co jakiś czas przetrzeć ramę ściereczką namoczoną w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń), estetyczny design, świetny poziom izolacyjności akustycznej i termicznej oraz ekologiczny charakter (tworzywo PCV nadaje się do recyklingu). Alternatywę stanowią okna drewniane i aluminiowe. Te pierwsze są przede wszystkim ponadprzeciętnie wytrzymałe i eleganckie, drugie zaś zaskakująco mało ważą i prezentują się modernistycznie. Wadą dla wielu osób może się jednak okazać ich wysoka cena.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jesteś wierzycielem i nie potrafisz odzyskać należności?
Jesteś wierzycielem i nie potrafisz odzyskać należności?
Wiele osób ma problemy z odzyskaniem swoich należności. Dłużnicy potrafią odwlekać okres spłaty, wymyślając coraz to nowsze tłumaczenia i sposoby […]
Polecamy