Listwy oświetleniowe LED – jakie są ich zalety?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Listwy oświetleniowe LED – jakie są ich zalety?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lampy LED to jedno z najbardziej zaawansowanych i wydajnych rozwiązań oświetleniowych dostępnych obecnie na rynku. LED jest skrótem od Light Emitting Diode, co oznacza, że emituje światło, gdy przechodzi przez nią prąd. Światła LED są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach, takich jak podświetlenie, lampki kontrolne i urządzenia elektroniczne, takie jak telefony komórkowe i telewizory.

Oto kilka zalet używania świateł LED:

Niższe zużycie energii

Oświetlenie LED zużywa 80-85% mniej energii niż oświetlenie fluorescencyjne i żarowe, co oznacza, że jego eksploatacja jest bardzo opłacalna. Dlatego są tak popularne w biurach, szkołach i innych firmach, gdzie koszty energii są wysokie.

Dłuższa żywotność 

Żarówki LED wytrzymują nawet 50 000 godzin – to około 20 lat przy przeciętnym użytkowaniu! To znacznie dłużej niż jakikolwiek inny typ żarówki, więc możesz mieć pewność, że Twoje światła będą działać przez długie lata.

Bardziej trwała konstrukcja 

Diody LED są wykonane z komponentów półprzewodnikowych, a nie ze szklanych włókien lub rur wypełnionych gazem, co sprawia, że są bardziej wytrzymałe (i bezpieczniejsze) niż starsze typy żarówek. Nie posiadają one również delikatnych włókien wewnątrz, które mogą łatwo pęknąć w przypadku upuszczenia lub uderzenia o coś innego, więc nie ma potrzeby stosowania klatek bezpieczeństwa wokół nich, jak w przypadku tradycyjnych żarówek.

Dostępne różne kolory 

Diody LED występują w różnych kolorach, w tym ciepłym białym (podobnym do żarówek), chłodnym białym (podobnym do światła dziennego) i RGB (zmieniającym kolory).

Jeśli chcesz je zastosować w domu, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://www.styrostyl.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Naturalna witamina C
Naturalna witamina C
Jeszcze do niedawna zalecana dawka witaminy C ustanowiona przez Światową Organizację Zdrowia wynosiła 200 mg dziennie dla dorosłego człowieka. Była […]
Polecamy