Na jakiej zasadzie działa usługa skupu włosów?

Sposób życia i styl
j-a-k
Na jakiej zasadzie działa usługa skupu włosów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele kobiet decyduje się na drastyczną zmianę wizerunku, pozbywając się nawet kilkunastu centymetrów włosów. Popularnym zjawiskiem jest również podcinanie włosów dziewczynkom, które przystąpiły do komunii. Każdą z tych sytuacji łączy długość włosów, które po ścięciu stają się bezużyteczne. Czy na pewno? Okazuje się, że mogą stać się bardzo przydatne, a nawet przyczynić się do zarobienia pieniędzy. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na oddawanie włosów (np. na cele charytatywne) czy ich sprzedaż. Włosy mogą dostarczać zarówno kobiety, mężczyźni, jak i dzieci. Zwykle w skupie określona jest ich minimalna długość. Cena, jaką można otrzymać w wyniku transakcji uzależniona jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście długość kosmyków, ale także ich waga czy grubość. Znaczenie mają także kondycja i kolor włosów.

Jak się przygotować do sprzedaży?

Okazuje się, że przed sprzedażą włosów, należy je odpowiednio przygotować. Niektóre zasady są bardzo ogólne i dotyczą wszystkich skupów, inne mogą być jednak ustalane indywidualnie, dlatego warto skontaktować się z konkretną instytucją przed sprzedażą. Istnieją dwie formy. Można sprzedać włosy, które obcięliśmy samodzielnie albo umówić się na wizytę w salonie, który oferuje również usługę skupu włosów. W pierwszym przypadku włosy powinny być czyste tzn. umyte szamponem i pozostawione do naturalnego wyschnięcia (bez użycia suszarki). Niewskazane jest nakładanie odżywek. Z włosów należy spleść warkocz lub upiąć kucyk i uciąć w odpowiednim miejscu nad gumką- tak przygotowane dostarczyć do skupu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gadżety, za pomocą których można promować firmę
Gadżety, za pomocą których można promować firmę
Każda firma funkcjonująca na danym rynku stara się jakoś wyróżnić na tle konkurencji, aby to właśnie jej produkty czy usługi […]
Polecamy