Najważniejsze informacje o zwrocie prowizji bankowej

Biznes i finanse
j-a-k
Najważniejsze informacje o zwrocie prowizji bankowej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzięcie kredytu wiążę się z jego comiesięcznym spłacaniem w ustalonej racie lub też spłacić je przed terminem, gdy uznamy, że jest to dla nas wygodne. Wbrew pozorom wiele osób decyduje się spłacić zobowiązanie finansowe wcześniej. Wtedy można liczyć na zwrot prowizji bankowej BNP Paribas, gdy mieliśmy kredyt w tym banku. Zwrot przysługuje na podstawie Ustawy o kredycie konsumenckim, która funkcjonuje już od 18 grudnia 2011 roku. Wciąż jednak sporo osób nie wie, że ma taką możliwość. Wystarczy, że wzięliśmy kredyt, który jest zakwalifikowany jako kredyt konsumencki, aby móc ubiegać się o zwrot części prowizji, którą w banku opłaciliśmy. 

Spłata kredytu wcześniej się opłaca

W każdym banku otrzymamy zwrot prowizji. Bez trudu możemy się ubiegać o zwrot prowizji z kredytu mbank, jak i lokalnego banku. Jednakże warto pamiętać, że nie zostanie nam zwrócona cała kwota zapłaconej prowizji, a jedynie jej proporcjonalna część wyliczana w stosunku do pozostałego okresu spłaty, o jaki wcześniej jej dokonaliśmy. Przykładowo zawarliśmy umowę kredytową na 10 lat, ale już po 2 latach spłaciliśmy kredyt wcześniej. Czyli nastąpiło to po 1/5 okresu spłaty. Zatem oznacza to, że oprócz kredytu spłaciliśmy też 100% prowizji i kosztów bankowych, a powinniśmy jedynie 20% za okres faktycznej spłaty. Z tego wynika, że należy nam się zwrot aż 80% prowizji. Ważne jest jednak, aby sprawdzić czy nasz kredyt się do tego kwalifikuje. Umowa musi być zawarta na osobę fizyczną, a kwota kredytu spełniać wymagania kredytu konsumpcyjnego. Tylko wtedy możemy liczyć na zwrot prowizji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich sferach życia czworonogów, może wspomóc zażywanie przez nie dodatkowych suplementów diety?
W jakich sferach życia czworonogów, może wspomóc zażywanie przez nie dodatkowych suplementów diety?
Psy są czworonożnymi przyjaciółmi człowieka, którzy cierpią na różnorodne schorzenia. Brak odpowiedniej dawki ruchu, obciążenie genetyczne czy nieprawidłowe żywienie mogą […]
Polecamy