Auto po wypadku – naprawiać czy oddać do skupu?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Auto po wypadku – naprawiać czy oddać do skupu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy chciałby uniknąć sytuacji, w których dochodzi do uszkodzenia naszego samochodu.. Takie usterki mogą przybrać różne formy, a naprawa nie zawsze stanowi najlepsze rozwiązanie. Czasami warto rozważyć inną alternatywę — sprzedaż naszego pojazdu do skupu aut.

Kiedy naprawa auta jest opłacalna?

Oszacowanie opłacalności naprawy może sprawiać nam pewne problemy, jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy z tego zakresu. Jeżeli doszło do poważnego wypadku, to warto zasięgnąć rady profesjonalnego blacharza. Chodzi o takie zdarzenia, w wyniku których niezbędna była interwencja lawety, aby przemieścić nasz samochód. Wtedy do poprawnej oceny opłacalności naprawy auta niezbędny jest specjalistyczny sprzęt oraz dużo doświadczenia.

Powierzchowne uszkodzenia mogą oznaczać nadwyrężenie całej konstrukcji poajzdu. Nawet stosunkowo niewielkie zniekształcenie może kryć za sobą całkowite lub częściowe zniszczenie wewnętrznych elementów, jak na przykład katalizatora lub skrzyni biegów. Chociaż starsze samochody mogą być bardziej podatne na zniszczenia, to – paradoksalnie – są one jednocześnie tanie w naprawie. Zakup części zamiennych do starych aut mało nas wyniesie. W takiej sytuacji przywrócenia naszemu pojazdowi sprawności jest więc wyjątkowo łatwe.

Zalety oddania auta do skupu samochodów

Oczywiście są takie przypadki, kiedy wydawanie pieniędzy na naprawę uszkodzonego auta jest pozbawione sensu. Na przykład wtedy, gdy doszło do niemal całkowitego jego zniszczenia w zależności od intensywności wypadku. Ewentualnie, może chcemy skorzystać z tej okazji, aby kupić nowy model samochodu. W takim wypadku co należy zrobić z naszym starym pojazdem? Są miejsca, w których możemy się go pozbyć oraz jednocześnie otrzymać za to pewną sumę pieniędzy. Jest nim na przykład skup aut w Nowogardzie.

Zanim jednak zdecydujemy się na sprzedaż samochodu, musimy sprawdzić, czy jest on w wystarczająco dobrym stanie technicznym. Pojazd musi być zdolny do jazdy lub ewentualnie przywrócenie takiej zdolności musi być możliwe po przeprowadzeniu właściwych napraw. W im lepszym jest on stanie, tym większą sumę otrzymamy w skupie. Trzeba jednak pamiętać, że nie każde miejsce tego typu zajmuje się sprzedażą aut powypadkowych. Warto więc wcześniej zrobić dokładne rozeznanie w tym zakresie.

Pierwszym krokiem podczas sprzedaży auta do skupu jest przeprowadzenie wyceny. Jest ona wykonywana przez rzeczoznawcę zatrudnionego przez skup samochodów. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom, specjalista będzie w stanie oszacować realną wartość naszego auta. Należy mieć na uwadze, że są możliwe są przypadki, kiedy wycena zostaje celowo zaniżona, aby zmniejszyć kwotę, która zostałaby nam wypłacona.

Aby uniknąć takich sytuacji, powinniśmy poświęcić trochę czasu na znalezienie skupu, który cieszy się dobrą opinią wśród swoich klientów. Jedną z nich jest np. Car Gryf, a na https://cargryf.pl/ można sprawdzić przykładowy zakres usług. Jeżeli satysfakcjonuje nas oferowana kwota, to podpisujemy umowę kupna-sprzedaży samochodu, po czym przestaje on być naszym problemem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urządzenia dla programistów i firm software’owych
Urządzenia dla programistów i firm software’owych
W ofercie firmy MicroMade znajdują się urządzenia dla firm software’owych elektroniczne przeznaczone głównie dla programistów i firm tworzących własne oprogramowanie. […]
Polecamy