Naprawa czy wymiana – co zrobić w przypadku awarii sprzętów chłodniczych?

Biznes i finanse
j-a-k
Naprawa czy wymiana – co zrobić w przypadku awarii sprzętów chłodniczych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia chłodnicze to rozmaite maszyny termiczne, których zadaniem jest znaczne obniżanie temperatury otoczenia lub produktów znajdujących się wewnątrz. Do najczęściej użytkowanych rozwiązań tego typu zaliczamy klimatyzatory ścienne i mobilne, lodówki, stoły i szafy sklepowe, lady mroźnicze, schładzarki szokowe, a także chłodziarki absorpcyjne, sprężynowe oraz magnetyczne. Sprawne działanie wymienionych sprzętów zależy w dużej mierze od ich regularnego serwisowania. Niestety mimo to czasami ulegają poważnym awariom. 

Nie warto wyrzucać pieniędzy w błoto 

W przypadku urządzeń typowo chłodniczych mamy zazwyczaj do czynienia z rozszczelnieniem całego układu. Przyczyną może być choćby przetarcie przewodów, nadmierne poluzowanie złączy gwintowanych, całkowite zużycie się uszczelek czy mechaniczne pęknięcie wymienników. Kluczowym objawem jest natomiast nagły spadek wydajności, ewentualnie unieruchomienie danej konstrukcji. Kolejna powszechna usterka to uszkodzenie w obrębie instalacji elektrycznej. Dotyczy ono przeważnie sterowników mikroprocesorowych, czujników temperatury bądź wentylatorów. Na zepsucie narażone są ponadto takie elementy, jak sprężarka (inaczej zwana kompresorem), zawór magnetyczno-elektryczny, skraplacz i parownik. W razie wystąpienia któregokolwiek z powyższych problemów zalecana jest naprawa urządzeń chłodniczych w profesjonalnym serwisie zatrudniającym wykwalifikowanych pracowników i dysponującym właściwymi narzędziami. Wynika to z faktu, że zdecydowaną większość awarii da się skutecznie wyeliminować. Wydawanie dużych środków finansowych na nowy sprzęt nie ma zatem żadnego sensu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trening siłowy – co warto wiedzieć?
Trening siłowy – co warto wiedzieć?
Trening siłowy to jedna z najchętniej wybieranych form aktywności. Stanowi on bowiem doskonałe uzupełnienie ćwiczeń tlenowych takich jak bieganie czy […]
Polecamy