Czym są matryce do hotstampingu?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Czym są matryce do hotstampingu?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju działa wiele podmiotów, które świadczą usługi w zakresie hot-stampingu, czyli termodruku. Jest to technika wymagająca zastosowania specjalnej folii oraz wypukłych matryc wyprodukowanych z materiału doskonale przewodzącego ciepło. Pozwala ona na skuteczne uszlachetnianie, ozdabianie i znakowanie różnych przedmiotów.

Niepozorne konstrukcje o szczególnym przeznaczeniu

Matryca do hot-stampingu działa według pewnej zasady: najpierw rozgrzewa się ją do pożądanej temperatury, a następnie przykłada do folii, która zostaje dokładnie wprasowana w powierzchnię wybranego przedmiotu. Najtańsze, a przez to powszechnie używane są matryce polimerowe. Świetnie sprawdzają się one zwłaszcza w druku typograficznym (na miękkim i twardym podłożu). Wyróżniamy ponadto modele magnezowe, stanowiące nieocenioną pomoc w szybkim i stosunkowo tanim złoceniu różnych elementów. Na rynku są też dostępne wersje mosiężne – wyjątkowo trwałe i bardzo precyzyjne. Wykorzystuje się je zarówno do tłoczenia (w tym 3D), jak i złocenia. Te i wiele innych rodzajów matryc do hot-stampingu możemy zakupić przez internet, np. na stronie: http://www.grawerpolska.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tuż po kupnie domu…
Tuż po kupnie domu…
Kupowanie domu lub mieszkania to zazwyczaj dość pracochłonny proces. Cóż, nie ma się co dziwić, gdyż zazwyczaj wchodzą w grę […]
Polecamy