Nie tylko podpaski, czyli co przyda się podczas okresu

Sposób życia i styl
j-a-k
Nie tylko podpaski, czyli co przyda się podczas okresu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okres to niezwykle nieprzyjemny czas w miesiącu dla każdej kobiety, ponieważ towarzyszą mu często różne uciążliwe dolegliwości, takie jak obfite krwawienia czy migreny. Należy wówczas w szczególności zadbać o właściwą higienę osobistą. Wykorzystuje się w tym celu odpowiednie środki, powszechnie dostępne w sklepach i aptekach (zarówno stacjonarnych, jak i internetowych). Mogą to być m.in. klasyczne podpaski lub niezwykle ostatnio popularne kubeczki menstruacyjne. Oczywiście nie obejdzie się również bez innych przydatnych produktów, które zostaną pokrótce opisane w niniejszym artykule. 

Higiena osobista jest najważniejsza 

W trakcie okresu przydają się przede wszystkim środki higieniczne, służące do zatamowania krwawienia. Najczęściej stosowane są w tym celu podpaski, w większości zawierające specjalną substancję pochłaniającą brzydki zapach. W sklepach są też dostępne podpaski ekologiczne wykonane z naturalnych materiałów (np. bawełny), wyjątkowo delikatne dla skóry i charakteryzujące się ponadprzeciętną wchłanialnością. Drugim przydatnym produktem tego typu są tampony, przez wiele kobiet uznawane za znacznie bardziej wygodne w użytkowaniu niż podpaski. Wynika to z faktu, że wkłada się je bezpośrednio do pochwy, dzięki czemu stabilnie utrzymują się wewnątrz niej. Na https://gentleday.pl/produkty/tampony można je zakupić w różnych rodzajach.

Alternatywą dla dwóch wymienionych środków higienicznych są silikonowe i bardzo miękkie kubeczki menstruacyjne, które znakomicie zbierają krew oraz pozostałe wydzieliny (umieszcza się je wewnątrz ciała). Niektóre kobiety podczas okresu odczuwają wyjątkowo duży ból, dlatego potrzebują również tabletek, które go uśmierzą – może to być choćby powszechnie dostępny paracetamol (bez recepty). Jeśli jednak dolegliwości nie ustępują, a krwawienie jest bardzo obfite, należy niezwłocznie udać się do ginekologa. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Badania pt i ut – czym się różnią?
Badania pt i ut – czym się różnią?
Istota penetracyjnej techniki badań Do kontroli jakości odkuwek, odlewów, a także połączeń spawanych i lutowanych wykorzystuje się nieniszczące techniki badań. […]
Polecamy