Rodzaje nawozów, które wykorzystuje się do uprawy roślin

Sposób życia i styl
j-a-k
Rodzaje nawozów, które wykorzystuje się do uprawy roślin
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawozy, to produkty, które są niezbędne dla roślin. Bez nich przyrost byłby mniejszy. Dla dobra wszelkich upraw roślinnych stosuje się je najczęściej wiosną. W ten sposób można osiągnąć optymalne plonowanie. Na jaki rodzaj nawozów warto w związku z tym postawić?

Konieczne źródło zasilania roślin

Spośród wszystkich nawozów mineralnych największe znaczenie mają produkty azotowe. To właśnie one mają duży wpływ na obfitość plonowania. Kiedy powstaje niedobór azotu w glebie, rośliny wyhamowują pod względem wzrostu i dochodzi do przedwczesnego plonowania. Niezwykle ważne są również nawozy magnezowe. Okazuje się bowiem, że w wielu rejonach naszego kraju brakuje tego pierwiastka w glebie. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy w podłożu jest zbyt mało materii organicznej. W takiej sytuacji magnez jest zwyczajnie wypłukiwany w głąb ziemi i rośliny nie mogą tego ważnego dla nich składnika wchłaniać. Trzeba przy tym pamiętać, że magnez wchodzi w skład cząsteczki chlorofilu, a więc odpowiada za zieloną barwę liści. Dodatkowo niedobór tego pierwiastka powoduje spadek plonowania. Bez niego może dojść do sytuacji, że rośliny zahamują swój rozwój, a ich korzenie się zmniejszą i wyschną. Widać więc, że nawożenie roślin magnezem jest bardzo istotne i nieodzowne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elementy obwodu elektrycznego
Elementy obwodu elektrycznego
Budowa obwodu elektrycznego Obwód elektryczny złożony jest z źródeł elementów, które tworzą dla prądu elektrycznego zamkniętą drogę. Jego elementy mogą […]
Polecamy