Czym jest i jak działa system SAP?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Czym jest i jak działa system SAP?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemem, który świetnie sobie radzi jeśli chodzi zarządzanie procesami i zasobami w firmie jest SAP ERP. W jego skład wchodzi zazwyczaj aplikacja, która odpowiada za określony obszar działania firmy. Chodzi przede wszystkim o księgowość, sprzedaż, HR, logistykę, analitykę itp. dziedziny.

Charakterystyka systemu

Innowacyjne systemy SAP są produktem niemieckiej firmy SAP SE. To pionierskie oprogramowanie jest uniwersalne i można je zastosować niemalże do każdego przedsiębiorstwa. Nawet firmy międzynarodowe mogą z powodzeniem wdrożyć to oprogramowanie, gdyż jest ono w stanie bardzo dobrze funkcjonować pomiędzy różnymi oddziałami. System ten w szczególności sprawdzi się tam, gdzie procesy biznesowe są na wysokim poziomie skomplikowania i istnieje potrzeba standaryzowania ich na globalnym gruncie.

Budowa i działanie

Systemy SAP są zbudowane z trzech warstw:

– warstwa bazy danych,

– warstwa aplikacji,

– warstwa prezentacji.

Baza danych, która jest miejscem dla wszystkich modułów, są przechowywane informacje wykorzystywane przez całe oprogramowanie SAP. Można je swobodnie archiwizować, dokonywać aktualizacji lub trwale usuwać. Ze względu na to, że baza ta zawiera ważne informacje, powinna posiadać dobre zabezpieczenia. Warstwa aplikacji odpowiada za przetwarzanie poleceń użytkownika. W praktyce stosuje się większą liczbę serwerów aplikacji, dzięki czemu jest mniejsze obciążenie i operacje przebiegają sprawniej. Warstwa prezentacji, to interfejs, na którym odbywają się wszelkie działania na poziomie modułów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Usługi przewozowe – w jaki sposób mogą zachęcić klientów, do odbycia z nimi podróży?
Usługi przewozowe – w jaki sposób mogą zachęcić klientów, do odbycia z nimi podróży?
Usługi transportowe są niezbędne do przemieszczania ludzi, towarów i informacji z jednego miejsca do drugiego. Mają one ogromny wpływ na […]
Polecamy