Gdzie kupimy winyle?

Sposób życia i styl
j-a-k
Gdzie kupimy winyle?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płyty winylowe to produkty, których kilkanaście lat temu pozbywało się masowo wiele osób odkrywających uroki dźwięków w jakości cyfrowej. Na rynku prym wiodły wówczas płyty CD, a po jakimś czasie zaczęły się pojawiać pierwsze serwisy streamingowe, dzięki którym ludzie mieli łatwy i szybki dostęp do setek tysięcy utworów z dowolnego miejsca na świecie. Ostatnio jednak nastąpił nawrót mody na płyty winylowe używane, o czym świadczy fakt, że można je nabyć w wielu miejscach.

Muzyka z duszą

Czarne płyty przeżywają największy renesans od lat 90., kiedy to płyty CD zawojowały rynek fonograficzny. Pasjonaci tych produktów zwracają uwagę, że muzyka spod tzw. igły ma duszę, czego zupełnie brakuje kawałkom przetwarzanym przez zaawansowane sprzęty elektroniczne. Być może chodzi o słynne trzaski oraz szumy, tak bardzo charakterystyczne dla płyt winylowych? A może to zasługa ciepłej temperatury dźwięków i ich zakresu? A może powrót do czarnych krążków to po prostu wynik dużego zmęczenia technologią? Niezależnie od przyczyn, tego typu produkty można obecnie kupić w wielu miejscach, m.in. w specjalistycznych sklepach internetowych, takich jak choćby ten: https://music-space.pl/plyty-winylowe-nowe. Alternatywą dla nich są m.in.:

  • sklepy stacjonarne — z miesiąca na miesiąc przybywa ich coraz więcej, zwłaszcza w dużych polskich miastach
  • aukcje internetowe — ceny są uzależnione od jakości nagrania i dostępności danej płyty na rynku
  • giełdy internetowe dla pasjonatów
  • hipermarkety i dyskonty — można tam nabyć przede wszystkim klasyki muzyki rockowej w wyjątkowo atrakcyjnych cenach (np. albumy Boba Dylana, Perfectu, Beatlesów czy Led Zeppelin).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Klimatyzacja – w jakim miejscu jest niezbędna?
Klimatyzacja – w jakim miejscu jest niezbędna?
Klimatyzacja jest koniecznością w miejscach, gdzie latem temperatury mogą osiągać maksimum ponad 30 stopni Celsjusza. Ponadto na przykład wszystkie salony, […]
Polecamy