Na jakich zasadach warto nabyć pojazdy dla swojej firmy?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Na jakich zasadach warto nabyć pojazdy dla swojej firmy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie nie da się prowadzić firmy albo przedsiębiorstwa bez posiadania przynajmniej jednego samochodu, a najlepiej floty pojazdów. Są to bowiem środki transportu pozwalające na swobodne przemieszczanie się podczas realizowania zadań biznesowych. Ponadto stanowią swoistą wizytówkę i dają możliwość umieszczenia atrakcyjnej reklamy na karoserii. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup omawianych maszyn za gotówkę (z firmowych zasobów), a następnie rozłożenie kosztów na okres 5-letniej amortyzacji. 

Zewnętrzne finansowanie to strzał w dziesiątkę

Oprócz zakupu aut dla firmy za pieniądze, każdy przedsiębiorca ma również alternatywę w postaci choćby leasingu. To nic innego jak rodzaj specyficznej dzierżawy z prawem do wykupu po zakończeniu umowy. Do wyboru jest model finansowy albo operacyjny. Ten pierwszy polega na tym, że pojazd jest amortyzowany przez dany podmiot, a jednocześnie istnieje konieczność zapłacenia z góry VAT-u za cały okres. Drugi z kolei opiera się na doliczaniu VAT-u do comiesięcznej opłaty (później można go odliczyć nawet w 100%), co okazuje się bardzo korzystne. Jeśli np. interesuje nas samochód marki VW leasing to opcja wręcz optymalna ze względu na wyjątkowo niskie raty. Jeszcze innym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu celowego w banku. Instytucja przeważnie udziela go po dogłębnej analizie sytuacji przedsiębiorstwa, czyli głównie jego zdolności kredytowej i dotychczasowej historii pożyczkowej. W tym przypadku nie obejdzie się bez złożenia szeregu dokumentów – m.in. wypisu z KRS bądź CEiDG, zaświadczenia z US o terminowym płaceniu podatku, a także sprawozdań finansowych z co najmniej 3 miesięcy (ewentualnie pół roku). Na koniec warto jeszcze wspomnieć o wynajmie długoterminowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje krat pomostowych i ich zastosowanie
Rodzaje krat pomostowych i ich zastosowanie
Kraty pomostowe znajdują szerokie zastosowanie, zależne od ich konstrukcji. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje: kraty wciskane (prasowane) oraz zgrzewane. Istnieją […]
Polecamy