Proste sposoby, by dopasować sukienkę do sylwetki

Sposób życia i styl
j-a-k
Proste sposoby, by dopasować sukienkę do sylwetki
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiece sylwetki reprezentują sobą różne typy figury. Dobranie do nich odpowiedniej sukienki nie zawsze kończy się pełnym sukcesem, jednak istnieje parę prostych tricków i sposobów na to, aby nasze niedoskonałości przykryć. Mimo tego, iż powszechnie pożądanym modelem sylwetki jest figura klepsydry (dzięki zachowaniu idealnych proporcji), to i inne jej typy mogą prezentować się zjawiskowo w sukienkach.

Kobieca figura a moda

Dopasowanie sukienki do figury typu jabłko, gruszka czy tej nie cechującej się zauważalnymi krągłościami, może wydawać się zadaniem skomplikowanym. Jednakże, praktycznie w każdym sklepie odzieżowym znajdziemy produkty, które bardzo dobrze będą się na nas prezentować. Wystarczy wiedzieć, czego szukać.

Współczesna moda XXL ma w swojej ofercie multum zróżnicowanych modeli, nie tylko pod względem kolorystycznym, ale i odnosząc się do techniki wykonania kroju. I tak kobiety o figurze gruszki odnajdą się w sukienkach z głębszym dekoltem w formie łódki – ten optycznie poszerzy ich ramiona i wizualnie wyszczupli sylwetkę.

Kobiety o chłopięcej figurze i słabo zarysowanej talii mają, wbrew pozorom, wiele możliwości. Wycięcia w kształcie serca, zaokrąglone dekolty oraz sukienki bombki (przylegająca góra i zaokrąglony dół nakreślą bardziej krągłe linie). Podczas uroczystych okazji perfekcyjne okażą się sukienki wieczorowe, lecz nigdy o prostym kształcie.

Z takiej wersji korzystać mogą kobiety o figurach typu klepsydra oraz gruszka. Z kolei panie o bardziej krągłej górnej partii ciała powinny stawiać na ubrania luźniejsze i podkreślające ich nogi. Duży wybór takich kreacji oferuje m.in. https://www.modasizeplus.pl/sukienki/wieczorowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zapobiec powstawaniu pożarów w miejscu pracy?
Jak zapobiec powstawaniu pożarów w miejscu pracy?
Miejsca pracy powinny być dobrze zabezpieczone przed niebezpiecznymi sytuacjami, jedną z nich jest pożar. Przestrzeganie instrukcji BHP, właściwe oznaczenie infrastruktury […]
Polecamy