Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze opon do samochodu?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze opon do samochodu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymiana opon jest konieczna raz na kilka lat. Zmieniamy je również w zależności od sezonu. W każdym z tych przypadków należy dopasować je do konkretnego samochodu, by zapewnić sobie komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny przejazd. Co należy wziąć pod uwagę? Istnieje kilka kluczowych czynników, które decydują o wyborze opon. 

Sprawdź i kupuj

Pierwszym i najważniejszym kryterium dotyczącym wyboru jest kompatybilność z samochodem. Jak to sprawdzić? Listę typów ogumienia odpowiadających pojazdowi można znaleźć w instrukcji obsługi i dokumentacji samochodu. Podstawowe parametry umieszczone są natomiast na jej bocznej ścianie. Warto również zwrócić uwagę na dotychczas używane modele, które mogą być istotną podpowiedzią jakiego produktu szukać. Zaleca się, by montować takie same opony na wszystkich kołach- powinny one pochodzić od tego samego producenta. Niedopuszczalne jest mieszanie rodzajów. Dzięki temu można utrzymać optymalne osiągi samochodu oraz wpłynąć na kontrolę panowania nad pojazdem. Zróżnicowanie opon uniemożliwia takie postępowanie. Następnie można zastanowić się na rozmiarem, który stanowi połączenie szerokości, średnicy oraz stosunku wysokości do szerokości, czyli profilu. Każdy z tych wymiarów podany jest w określonej jednostce. Kolejnym czynnikiem jest indeks nośności, który mówi o tym, jakie obciążenie jest w stanie wytrzymać samochód. Z kolei indeks prędkości określa maksymalną prędkość, jaką można osiągnąć w samochodzie przy konkretnym modelu opony. Osoby zainteresowane tematem, mogą uzyskać więcej informacji wchodząc choćby na witrynę internetową, taką jak https://www.tireexpert.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Drukarki etykiet – czy to dobry zakup?
Drukarki etykiet – czy to dobry zakup?
Etykiety to świetny sposób na identyfikację produktów, organizację magazynu i poprawę wydajności. Istnieje jednak wiele niejasności dotyczących tego, co potrafią […]
Polecamy