Rusztowania aluminiowe – rodzaje oraz zastosowanie

Budownictwo
j-a-k
Rusztowania aluminiowe – rodzaje oraz zastosowanie
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rusztowania aluminiowe są alternatywą dla tradycyjnych rusztowań stalowych. Wykorzystywane są one najczęściej podczas wykonywania drobnych prac remontowych, wykończeniowych oraz montażowych. Wyróżnia je przede wszystkim lekka konstrukcja, dzięki czemu w szybki i łatwy sposób można je złożyć, a następnie zdemontować.

Kiedy warto zastosować rusztowania aluminiowe?

Wyróżnia się dwa rodzaje rusztowań aluminiowych: elewacyjne oraz jezdne. Wersje elewacyjne umieszcza się przy ścianie budynku i wykonuje na nich konkretne prace. Zdecydowanie bardziej praktyczne są rusztowania jezdne wyposażone w kółka, dzięki czemu można z łatwością przestawiać je w inne miejsce. Aluminium jest bardzo wytrzymałym materiałem, dlatego wykonane z niego konstrukcje są odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Mogą więc bez problemu być rozstawione na zewnątrz nawet przez długi czas. O rusztowaniach aluminiowych warto pomyśleć także wtedy, gdy konieczne jest wykonanie prac na wysokościach w miejscach, w których panują trudne warunki, np. w zakładach chemicznych. Aluminium jest bowiem nietoksyczne oraz niepalne. Dzięki swojej niskiej wadze problemów nie sprawia jego transport oraz przechowywanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać sprzęt telekomunikacyjny do swojej firmy?
Jak dobrać sprzęt telekomunikacyjny do swojej firmy?
Sprzęt telekomunikacyjny jest bardzo ważny dla każdej firmy, gdyż to głównie za jego pomocą realizuje się wiele rozmów, zarówno między […]
Polecamy