W jaki sposób podłączyć światłowód do routera?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
W jaki sposób podłączyć światłowód do routera?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Internet światłowodowy jest obecnie najszybszym typem połączenia dostępnym w Polsce. W wielu Polskich miastach możliwe jest osiągnięcie prędkości pobierania danych w wysokości 600 Mb/s. Nic zatem dziwnego, że spora część społeczeństwa wymienia swoje stare łącze na nowoczesny światłowód. Do bezprzewodowej łączności z siecią wykorzystuje się router. Rozdziela on sygnał sieci na wszystkie bezprzewodowo oraz przewodowo połączone z nim urządzenia. Jak jednak podłączyć do niego wspomniany światłowód? Co należy mieć na uwadze?

Wskazówki dotyczące podłączenia światłowodu do routera

Takie urządzenie podłącza się przewodem z wtyczką RJ-45 do gniazda wyznaczonego przez dostawcę internetu. W tym celu musi on posiadać wejście z końcówką GPON/ONU. Należy zadbać o to, aby został on umiejscowiony na powierzchni płaskiej w otwartej przestrzeni – najlepiej w centralnym punkcie mieszkania lub domu na wysokości około 1,5 metra od ziemi. Kiedy wszystko jest już gotowe do działania, następnym krokiem jest konfiguracja routera. Jej sposób różni się w zależności od marki oraz modelu urządzenia. Zazwyczaj jest ona jednak prosta i intuicyjna. Często też można liczyć na pomoc specjalisty wyznaczonego przez operatora. Do prawidłowego montażu oraz budowy prywatnej sieci bezprzewodowej niezbędne mogą się okazać różnego rodzaju materiały, przede wszystkim okablowanie, stelaże, patchcordy i wszelkie akcesoria dodatkowe. Przykładowe oferty wybranych elementów sieciowych możesz zobaczyć na stronie https://unotel.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie maszyny są stosowane w ramach czyszczenia powierzchni?
Jakie maszyny są stosowane w ramach czyszczenia powierzchni?
Maszyny do czyszczenia powierzchni znacznie ułatwiają proces pielęgnacji dużych powierzchni. Czynią go nie tylko szybszym, ale również przyjemniejszym i skuteczniejszym. […]
Polecamy