Lepiej wynająć dom czy mieszkanie?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Lepiej wynająć dom czy mieszkanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wynajem domu lub mieszkania a nie na zakup. Jest to związane przede wszystkim z kwestiami finansowymi. Nie da się przecież ukryć, że jeśli weźmiemy pod uwagę stan majątkowy młodych Polaków, to najczęściej jest on bardzo niewielki.

Ludzie nie mają dość środków, by zakupić mieszkanie lub dom na własność, stąd taka popularność wynajmu. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy więc, czy lepszym pomysłem będzie wynajem domu, czy mieszkania.

Różne preferencje

Patrząc na to, co dzieje się ostatnio na rynku nieruchomości, widać wyraźnie, że ludzie chętniej wynajmują już nie tylko małe mieszkania, ale także całkiem duże lokale, oraz oczywiście domy. Na przykład według danych jednej z dużych firm, która zajmuje się nieruchomościami w skali całego kraju, można zauważyć, że ten trend mocno rośnie.

Mieszkania w Szczecinie na Zawadzkiego, które dotychczas rozchodziły się jak świeże bułeczki, jeśli chodzi o ilość osób chętnych do podpisania umowy wynajmu, stoją od pewnego czasu puste, a przynajmniej pewna część z nich. Jest to sytuacja dość bezprecedensowa, jak na polskie warunki.

Skąd te różnice?

Dlaczego dzieje się tak, że coraz częściej odwracamy się od możliwości wynajmu mieszkań, a skłaniamy ku wynajmowaniu domów? Prawdopodobnie dlatego, że ceny ich wynajmu znacznie spadły w ostatnich czasach. Na przykład domy w Szczecinie na Krzekowie można już mieć w cenie średniej wielkości lokalu z bloku z wielkiej płyty, a co ważne są to domy kompletnie wyposażone, ocieplone, posiadające nowoczesne standardy, ogrzewanie gazowe. Co jednak wydaje się bardziej istotne, takich propozycji na rynku nieruchomości w ostatnim czasie znacznie przybyło.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym zajmuje się psychiatra?
Czym zajmuje się psychiatra?
Przeżywając w życiu trudne chwile, gdy wszystko nas przytłacza, lub obserwując u siebie pewne objawy, które wcześniej nie gościły w […]
Polecamy