Pellet drzewny – jakie są zalety z jego korzystania?

Dom i ogrodnictwo
j-a-k
Pellet drzewny – jakie są zalety z jego korzystania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pellety drzewne są świetną alternatywą dla paliw kopalnych i tradycyjnych systemów grzewczych. Są neutralne pod względem węglowym, co oznacza, że nie przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych.

Pellety drzewne są wykonane z trocin i wiórów drzewnych i mogą być stosowane do ogrzewania domów, biur lub budynków komercyjnych. Spalają się czyściej niż węgiel lub olej i wytwarzają mniej popiołu niż inne biopaliwa, takie jak słoma czy kora drzewna. Pellety drzewne zawierają również o 30% mniej siarki niż węgiel, co ułatwia ich spalanie bez powodowania zanieczyszczeń. Są one stosowane od wielu lat w różnych krajach na świecie.

Istnieje kilka korzyści z używania pelletów drzewnych:

Niskie zanieczyszczenie 

Pellety drzewne mają niską emisję tlenków azotu i dwutlenku siarki w porównaniu z paliwami opartymi na węglu lub oleju. Nie ma innej formy energii, która może pokonać pellety drzewne, jeśli chodzi o bycie przyjaznym dla środowiska. Produkcja tych pelletów ma również znacznie mniejszy wpływ na środowisko niż inne formy produkcji energii, takie jak energia wiatrowa lub słoneczna, ponieważ pellety drzewne są wykonane z biomasy, która jest zasobem odnawialnym.

Wysoka wydajność 

Ponieważ piece na pellety zużywają do 80% mniej paliwa niż konwencjonalne piece lub kominki, oferują wyższą wydajność zarówno pod względem wydajności cieplnej, jak i kosztów eksploatacji.

Jeśli chcesz skorzystać z tych korzyści jakie oferuje, to pellet Jawor, jest do tego miastem idealnym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co jest niezbędne przy wykonywaniu pedicure?
Co jest niezbędne przy wykonywaniu pedicure?
Pedicure to jedna z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych usług w salonach kosmetycznych. Przyczyną jest fakt, że stopy, a szczególnie ich […]
Polecamy