Filtry do wentylacji – rodzaje i zastosowania

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Filtry do wentylacji – rodzaje i zastosowania
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żyjemy w świecie, w którym jakość powietrza staje się coraz większym problemem. Powietrze, którym oddychamy, jest pełne zanieczyszczeń, bakterii, alergenów i innych szkodliwych substancji, które mogą wywołać u nas choroby. Musimy zadbać o to, by nasze domy były wolne od tych elementów. Dlatego tak ważne jest, aby zainwestować w wysokiej jakości filtry powietrza.

Filtry powietrza mają za zadanie wyłapać zanieczyszczenia, zanim dostaną się do domu. Ich działanie polega na zatrzymywaniu cząsteczek kurzu, zanieczyszczeń i alergenów w swoich włóknach, dzięki czemu nie są one uwalniane z powrotem do powietrza, którym oddychasz.

Obecnie na rynku istnieje wiele różnych rodzajów filtrów powietrza, więc wybór tego, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom, może być trudny. W związku z tym warto poznać dostępne opcje.

Jakie są rodzaje filtrów?

Istnieją dwa podstawowe rodzaje mieszkaniowych filtrów powietrza: filtry kasetowe i filtry elektrostatyczne. Oba są używane z różnych powodów i wykonane z różnych materiałów.

  • Filtry kasetowe działają poprzez zastosowanie warstw drobnego materiału siatki ekranowej do przechwytywania większych cząstek, takich jak kurz i pyłki. Jednym z najpopularniejszych tego typu filtrów jest filtr kasetowy g4.
  • Filtry elektrostatyczne natomiast działają poprzez wykorzystanie ładunku elektrycznego do przyciągania cząsteczek kurzu. Przyciąganie jest na tyle silne, że cząstki przylegają do filtra, gdzie mogą być zebrane i wyrzucone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nieoczywiste kierunki na wakacje – jakie miejsca najlepiej zwiedzić?
Nieoczywiste kierunki na wakacje – jakie miejsca najlepiej zwiedzić?
Istnieje ogromna ilość ciekawych form na spędzenie wakacji. Część z nich możemy uznać za oczywiste wybory, które od razu przychodzą […]
Polecamy