Kto może obsługiwać wypożyczonego żurawia?

Dźwigi mogą być przydatne w rozmaitych sytuacjach. Najczęściej używane są na budowach wieżowców, jednak ich zastosowanie nie ogranicza się do tak wielkich inwestycji. Czasami przydają się przy pracach niemalże prozaicznych, takich jak przycinanie gałęzi dużego drzewa czy malowanie dachu domu jednorodzinnego. Sprawdzamy kto może wypożyczyć taki sprzęt oraz go obsługiwać.

Czy trudno wynająć dźwig?

Jeśli chodzi o trudność w znalezieniu firmy, która oferuje usługi dźwigowe bądź wypożycza żurawie, to w dużych miastach nie ma z tym najmniejszych problemów. Mamy bardzo duży wybór ofert oraz samego sprzętu. Nieco trudniej jest na wsiach, jednak niemal zawsze uda się znaleźć jakieś przedsiębiorstwo dźwigowe w najbliższym miasteczku. Pojazdy jakie można tam dostać są zazwyczaj mocno zróżnicowane. Jeśli się postaramy, trafimy nawet na takie firmy, w których możliwy jest wynajem żurawi gąsienicowych Poznań ma takich przedsiębiorstw sporo, często korzystają z nich deweloperzy, budujący duże osiedla bloków mieszkalnych.

Wynajem usługi czy samego pojazdu?

Co bardzo ważne możemy wynajmować nie tylko usługę – czyli dźwig z operatorem, ale również sam sprzęt. Dzięki temu zapłacimy sporo mniej, jednak trzeba wiedzieć, że konieczne będą pewne uprawnienia. By poruszać się pojazdem powyżej 3,5 tony po drogach potrzebna będzie dodatkowa kategoria prawa jazdy. Sama obsługa dużego dźwigu również wymaga odrębnych poświadczeń. Jednak w przypadku mini-żurawi, takich jak choćby te https://jekko.com.pl/mini-zurawie,22,pl, nie zawsze będziemy musieli wyrabiać dodatkowe kwalifikacje. Sprzęt taki będzie natomiast idealny choćby do pomocy w budowie niewielkiego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + piętnaście =