Chirurgia stomatologiczna – jakie wykonuje zabiegi?

Zdrowie i forma
j-a-k
Chirurgia stomatologiczna – jakie wykonuje zabiegi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chirurgia jamy ustnej jest gałęzią stomatologii, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom i zaburzeniom, które wpływają na jamę ustną, szczęki, miękkie i twarde tkanki jamy ustnej, kości twarzy i powiązane struktury.

Chirurdzy jamy ustnej są przeszkoleni do wykonywania szerokiego zakresu procedur w swojej dziedzinie. Mogą również pracować jako dentysta ogólny lub prowadzić badania w swojej specjalności. Niektóre wspólne procedury wykonywane przez chirurga jamy ustnej obejmują:

Korony 

Korony to nakładki, które pokrywają uszkodzony ząb lub taki, który został usunięty. Przywracają one wytrzymałość zęba i ułatwiają jego czyszczenie.

Protezy 

Protezy to sztuczne zęby stosowane w przypadku, gdy wszystkie naturalne zęby zostały usunięte z jamy ustnej. Proteza zastępuje utracone zęby, mocując się do dziąseł. Proteza może być wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego, w zależności od preferencji pacjenta.

Ekstrakcje 

Ekstrakcja polega na usunięciu przez dentystę jednego lub więcej zębów z powodu próchnicy lub uszkodzenia spowodowanego urazem lub kontuzją.

Leczenie chorób dziąseł 

Leczenie chorób dziąseł obejmuje skaling i root planing (głębokie czyszczenie) dotkniętych obszarów przy użyciu specjalistycznych narzędzi lub instrumentów ultradźwiękowych; chirurgię przyzębia, jeśli to konieczne; przeszczep dziąseł.

Jeśli chcesz skorzystać z usług tego typu, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://dentysta-stomatolog.konin.pl/chirurgia-stomatologiczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wyleczyć kurzajkę?
Jak wyleczyć kurzajkę?
Nieleczone kurzajki mogą utrzymywać się przez miesiąc, a nawet kilka lat. Będą one wrastały się coraz bardziej w skórę i […]
Polecamy