Chirurgia stomatologiczna – jakie wykonuje zabiegi?

Zdrowie i forma
j-a-k
Chirurgia stomatologiczna – jakie wykonuje zabiegi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chirurgia jamy ustnej jest gałęzią stomatologii, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom i zaburzeniom, które wpływają na jamę ustną, szczęki, miękkie i twarde tkanki jamy ustnej, kości twarzy i powiązane struktury.

Chirurdzy jamy ustnej są przeszkoleni do wykonywania szerokiego zakresu procedur w swojej dziedzinie. Mogą również pracować jako dentysta ogólny lub prowadzić badania w swojej specjalności. Niektóre wspólne procedury wykonywane przez chirurga jamy ustnej obejmują:

Korony 

Korony to nakładki, które pokrywają uszkodzony ząb lub taki, który został usunięty. Przywracają one wytrzymałość zęba i ułatwiają jego czyszczenie.

Protezy 

Protezy to sztuczne zęby stosowane w przypadku, gdy wszystkie naturalne zęby zostały usunięte z jamy ustnej. Proteza zastępuje utracone zęby, mocując się do dziąseł. Proteza może być wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego, w zależności od preferencji pacjenta.

Ekstrakcje 

Ekstrakcja polega na usunięciu przez dentystę jednego lub więcej zębów z powodu próchnicy lub uszkodzenia spowodowanego urazem lub kontuzją.

Leczenie chorób dziąseł 

Leczenie chorób dziąseł obejmuje skaling i root planing (głębokie czyszczenie) dotkniętych obszarów przy użyciu specjalistycznych narzędzi lub instrumentów ultradźwiękowych; chirurgię przyzębia, jeśli to konieczne; przeszczep dziąseł.

Jeśli chcesz skorzystać z usług tego typu, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://dentysta-stomatolog.konin.pl/chirurgia-stomatologiczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak można się dodatkowo dokształcać, będąc lekarzem?
Jak można się dodatkowo dokształcać, będąc lekarzem?
Lekarze medycyny są zobowiązani do ukończenia kilkuletniego szkolenia, aby uzyskać licencję na wykonywanie zawodu lekarza. Mogą również zdecydować się na […]
Polecamy