Jak objawiają się problemy z tarczycą – do jakiego lekarza należy się udać?

Zdrowie i forma
j-a-k
Jak objawiają się problemy z tarczycą – do jakiego lekarza należy się udać?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z tarczycą mogą długo nie dawać żadnych objawów, ale zaburzenia w tym obszarze mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Jeśli zatem pojawiają się niepokojące sygnały, należy niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego, a najlepiej bezpośrednio do endokrynologa. Szeroki wybór lekarzy różnych specjalizacji znajdziemy na stronie internetowej Centrum Medycznego – https://imedica.com.pl/. Co powinno nas zaniepokoić?

Hormony i ich znaczenie

Zastanawiając się nad prawidłowym działaniem tarczycy, należy sprawdzić podstawowe poziomy hormonów związane z jej poprawnym funkcjonowaniem, w tym takie jak tyroksyna (T4) i trójjodotyronina (T3). Lekarz może zlecić badania laboratoryjne, jeśli na szyi wyczuwalne jest powiększenie tarczycy zwane popularnie wolem. Na nieprawidłową pracę tarczycy mogą także wskazywać takie objawy jak ucisk, duszność, trudności w połykaniu, które nie mają związku z innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Dodatkowo mogą występować: nasilone pocenie, bezsenność, spadek wagi , które początkowo mogą nie kojarzyć się z problemami z tarczycą. Inne niespecyficzne objawy to: zaparcia, biegunki, kołatanie serca, wysuszenie skóry, nagły przyrost masy ciała. Warto zatem takie objawy skonsultować ze specjalistą. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bielizna podkreślająca wcięcie w talii
Bielizna podkreślająca wcięcie w talii
Od wieków domeną kobiet jest podkreślanie swojego piękna i walorów. Dobór odpowiedniego stroju, makijażu, fryzury, jak również bielizny jest bardzo […]
Polecamy