Cel analizy składu ciała

Zdrowie i forma
j-a-k
Cel analizy składu ciała
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

informacji na temat stanu organizmu człowieka. Jest wyjątkowo szybka, precyzyjna, w pełni bezpieczna i powtarzalna. Podczas badania wykorzystuje się zazwyczaj dwa urządzenia – wagę Tanita, a także fałdomierz. Jeśli zależy nam na profesjonalnym wykonaniu omawianej metody, koniecznie nawiążmy współpracę z trenerem personalnym, o którym więcej można dowiedzieć się na https://trenerdietetyk.pl.

Rozwiązanie idealne nie tylko dla sportowców

Głównym celem analizy składu ciała jest uzyskanie takich szczegółowych danych, jak choćby zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i wody, wiek metaboliczny organizmu, dzienne zapotrzebowanie na kalorie czy waga kości. Są to informacje niezwykle cenne zwłaszcza dla sportowców, którzy dzięki ich znajomości mogą np. ćwiczyć konkretną partię ciała, aby zredukować nadmierne otłuszczenie. Badanie przeprowadzane jest również bardzo często przy zaburzeniach odżywiania i hormonalnych, a także do prognozowania ryzyka różnorodnych chorób serca, bezpośrednio zagrażających życiu i zdrowiu pacjenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze butów damskich?
Czym się kierować przy wyborze butów damskich?
Wybór odpowiednich butów na odpowiednią okazję, zwłaszcza dla kobiet, może być prawdziwym wyzwaniem. Jest tak wiele butów damskich do wyboru […]
Polecamy