Cel analizy składu ciała

Zdrowie i forma
j-a-k
Cel analizy składu ciała
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

informacji na temat stanu organizmu człowieka. Jest wyjątkowo szybka, precyzyjna, w pełni bezpieczna i powtarzalna. Podczas badania wykorzystuje się zazwyczaj dwa urządzenia – wagę Tanita, a także fałdomierz. Jeśli zależy nam na profesjonalnym wykonaniu omawianej metody, koniecznie nawiążmy współpracę z trenerem personalnym, o którym więcej można dowiedzieć się na https://trenerdietetyk.pl.

Rozwiązanie idealne nie tylko dla sportowców

Głównym celem analizy składu ciała jest uzyskanie takich szczegółowych danych, jak choćby zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i wody, wiek metaboliczny organizmu, dzienne zapotrzebowanie na kalorie czy waga kości. Są to informacje niezwykle cenne zwłaszcza dla sportowców, którzy dzięki ich znajomości mogą np. ćwiczyć konkretną partię ciała, aby zredukować nadmierne otłuszczenie. Badanie przeprowadzane jest również bardzo często przy zaburzeniach odżywiania i hormonalnych, a także do prognozowania ryzyka różnorodnych chorób serca, bezpośrednio zagrażających życiu i zdrowiu pacjenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakim miejscu przechowywać środki chemiczne?
W jakim miejscu przechowywać środki chemiczne?
Substancje chemiczne powinny być przechowywane w chłodnym, ciemnym miejscu, aby zapobiec pogorszeniu się ich stanu. Chemikalia należy przechowywać z dala […]
Polecamy