Klimatyzacja w samochodzie – o czym należy pamiętać?

Posiadanie w samochodzie klimatyzacji oprócz komfortowego podróżowania w czasie upałów wiąże się niestety z wieloma obowiązkami i koniecznością stosowania dobrych praktyk, przedłużających żywot instalacji. Klimatyzacja samochodowa, jak każdy inny element wymaga regularnych przeglądów, podczas których wymieniane są filtry, a cały układ jest oczyszczany. Korzystając ze środków odgrzybiających i antybakteryjnych, usuwane są chorobotwórcze drobnoustroje i nieprzyjemny zapach. 

Warto pamiętać, że przynajmniej raz na dwa tygodnie klimatyzacja powinna być uruchamiana (także zimą), tak aby zapewnić prawidłowe smarowanie wszystkich komponentów. Wiążę się to z faktem, że w większości układów olej rozprowadzany jest przez czynnik chłodzący. Długotrwałe nie korzystanie z klimatyzacji powoduje osiadanie oleju na elementach instalacji i podczas następnego uruchomienia sprężarka nie jest smarowana w wystarczającym stopniu, co może prowadzić do jej uszkodzenia.

Z jakich produktów korzystać?

Serwisując swój układ klimatyzacji warto korzystać z markowych rozwiązań, rekomendowanych producentów. Przykładem takich artykułów są produkty firmy Errecom, dystrybuowane w Polsce przez https://climapartner.pl/10534-Produkty_firmy_Errecom. W skład asortymentu wchodzi wiele wyrobów, które poradzą sobie z typowi problemami i usterkami układu schładzającego powietrze w samochodzie. Doskonale sprawdzą się także w serwisie i zapobieganiu awariom. Producent oferuje szeroką gamę produktów umożliwiających uszczelnianie, odświeżanie, poprawę smarowania komponentów, zapobieganie korozji, czy wykrywanie wycieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 7 =