Klimatyzacja w samochodzie – o czym należy pamiętać?

Posiadanie w samochodzie klimatyzacji oprócz komfortowego podróżowania w czasie upałów wiąże się niestety z wieloma obowiązkami i koniecznością stosowania dobrych praktyk, przedłużających żywot instalacji. Klimatyzacja samochodowa, jak każdy inny element wymaga regularnych przeglądów, podczas których wymieniane są filtry, a cały układ jest oczyszczany. Korzystając ze środków odgrzybiających i antybakteryjnych, usuwane są chorobotwórcze drobnoustroje i nieprzyjemny zapach. 

Warto pamiętać, że przynajmniej raz na dwa tygodnie klimatyzacja powinna być uruchamiana (także zimą), tak aby zapewnić prawidłowe smarowanie wszystkich komponentów. Wiążę się to z faktem, że w większości układów olej rozprowadzany jest przez czynnik chłodzący. Długotrwałe nie korzystanie z klimatyzacji powoduje osiadanie oleju na elementach instalacji i podczas następnego uruchomienia sprężarka nie jest smarowana w wystarczającym stopniu, co może prowadzić do jej uszkodzenia.

Z jakich produktów korzystać?

Serwisując swój układ klimatyzacji warto korzystać z markowych rozwiązań, rekomendowanych producentów. Przykładem takich artykułów są produkty firmy Errecom, dystrybuowane w Polsce przez https://climapartner.pl/10534-Produkty_firmy_Errecom. W skład asortymentu wchodzi wiele wyrobów, które poradzą sobie z typowi problemami i usterkami układu schładzającego powietrze w samochodzie. Doskonale sprawdzą się także w serwisie i zapobieganiu awariom. Producent oferuje szeroką gamę produktów umożliwiających uszczelnianie, odświeżanie, poprawę smarowania komponentów, zapobieganie korozji, czy wykrywanie wycieków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 15 =