Co posiada funkcjonariusz policji?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Co posiada funkcjonariusz policji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca policjanta jest bardzo odpowiedzialna i w wielu przypadkach również niebezpieczna. Zwłaszcza  gdy mają do czynienia bezpośrednio z obywatelami pod wpływem alkoholu lub stwarzających zagrożenie. Dotyczy to pracowników drogówki lub prewencji, którzy niejednokrotnie uczestniczyli w zatrzymaniach osób nietrzeźwych albo agresywnych i zawsze musieli sobie radzić z tymi negatywnymi emocjami i zachowaniami po drugiej stronie.

Aby chronić własne życie i zdrowie, funkcjonariusze policji posiadają specjalne przedmioty, które mają im w tym pomóc. Z całą pewnością jednym z nich jest broń palna, którą jednak są zobowiązani używać w ściśle określonych sytuacjach, by chronić swoje życie. Z łagodniejszych środków można wspomnieć o paralizatorach (np. tego typu https://www.spyshop.pl/paralizatory-186), które pomagają skutecznie unieruchomić napastnika i powstrzymać jego agresję.

Na posterunku i w kieszeni

W obronie bezpośredniej używane są również gumowe pałki, które najczęściej można zobaczyć wsunięte w kieszeń spodni. Również używane są podczas interwencji, kiedy funkcjonariusze mają do czynienia z gwałtownymi zachowaniami osób zatrzymanych lub podejrzanych i nie mogą opanować sytuacji w żaden inny sposób.

Poza narzędziami, które służą do utrzymania porządku lub obrony własnej, policjanci posiadają też alkomat, którym badają trzeźwość kierowców na drogach. Jest to jedna z rutynowych kontroli drogówki, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu podczas świąt, powrotów z wakacji. Niestety wciąż wielu kierowców prowadzi pojazdy pod znacznym wpływem alkoholu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak w prosty sposób budować relację w naszym związku?
Jak w prosty sposób budować relację w naszym związku?
Szczęśliwy związek jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu każdego człowieka. Ludzie potrzebują miłości, bliskości, wsparcia i budowania wspólnej przyszłości. […]
Polecamy