Jak zbudować studnię?

Budownictwo i nieruchomości
j-a-k
Jak zbudować studnię?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku działki, która nie ma podpięcia do wodociągów konieczne jest wybudowanie na jej terenie studni. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie badania, które pomoże określić, w jakim miejscu powinna ona powstać oraz jaki jest ogólny stan wody. W tym celu można sprawdzić dokumenty geodezyjne danej działki, na której zaznaczone są cieki wody podziemnej. Jeśli jednak nie zawiera ona takich informacji konieczne jest sprawdzenie tego za pomocą nowoczesnych urządzeń, jakimi są georadary. 

Z jakich materiałów buduje się studnie?

Poszukiwanie najlepszego miejsca, w którym można zbudować studnię najlepiej zlecić sprawdzonej firmie posiadającej nowoczesne urządzenia, które umożliwią szybkie i dokładne przeprowadzenie badania. Takim właśnie sprzętem dysponuje firma, która można znaleźć na stronie https://georadar24.com/echogramy. Po znalezieniu najlepszego miejsca przychodzi czas na kopanie studni. Jeśli ma ona pobierać wodę z pierwszego poziomu warstw wodonośnych to najczęściej kopie się ją ręcznie, a do wykopu wpuszcza betonowe kręgi, które łączy się szczelnie ze sobą.

Woda do studni wpływa od jej dna, które powinno być wysypane żwirem, aby przyspieszyć ten proces. Innym rodzajem jest studnia wiercona. Wykonuje się ją specjalną wiertnicą, która wnika w warstwę wodonośną. Tworzy ona niewielką dziurę, do której włada się specjalną rurę, a wokół niej wykonuje się obsypkę ze żwiru. Studnia ta sięga nawet do kilku metrów głębokości, dlatego na jej dno wprowadza się głębinową pompę tłoczącą, która pobiera wodę i wyprowadza ją na powierzchnię.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kanapa z funkcją spania kontra łóżko
Kanapa z funkcją spania kontra łóżko
Jak wiadomo z Europejskiego badania warunków życia ludności realizowanego przez Główny Urząd Statystyczny, ponad połowa Polaków mieszka w mieszkaniach w […]
Polecamy