Jakie kable dokupić do laptopa?

Motoryzacja i technologia
j-a-k
Jakie kable dokupić do laptopa?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zazwyczaj gdy kupujemy laptopa, otrzymujemy tylko zestaw najbardziej podstawowych kabli. Jest to przewód zasilający oraz kabel USB i HDMI. Tańsze komputery nierzadko posiadają tylko ten pierwszy. Sprawdźmy jakie inne przewody mogą się nam przydać.

Kabel sieciowy

Mimo, że znakomita większość laptopów wyposażona jest w port sieci kablowej (Ethernet), to przewód taki nie jest dołączany. Tymczasem potrafi się on przydać, np. gdy zakwaterujemy się w hotelu, gdzie jedyną opcją na dostęp do sieci jest podłączenie się do gniazdka w ścianie. Kabel do sieci dostaniemy w każdym sklepie komputerowym, powinien go mieć także sklep gsm. Warto posiadać pod ręką przynajmniej kilkumetrową wersję.

Przewód VGA

Gdy chcemy mieć możliwość podłączania laptopa do rzutników starszego typu, nie obejdziemy się bez kabla VGA. Jest to standardowy przewód, zakończony niebieskimi wtyczkami, który jest obecny praktycznie przy każdym komputerze stacjonarnym. Wystarczy nam wersja o długości metra lub dwóch, jednak czasem przyda się dłuższy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą?
Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą?
Standardowym zabezpieczeniem instalowanym w domach są zamki i drzwi antywłamaniowe. Są to najpopularniejsze sposoby ochrony budynku, o ile dom nie […]
Polecamy