Przesyłki paletowe – łatwy transport zaopatrzenia i udogodnienie dla przedsiębiorców w jednym

Biznes i finanse
j-a-k
Przesyłki paletowe – łatwy transport zaopatrzenia i udogodnienie dla przedsiębiorców w jednym
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przesyłka umieszczona na paletach pozwala w szybki i łatwy sposób przetransportować większe ilości towaru za jednym razem. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, z którego bardzo często korzystają przedsiębiorstwa. Z racji tego, że dostępne są palety o różnych rozmiarach można na nich przewieźć właściwie każdy rodzaj towaru.

W jaki sposób nadać przesyłkę paletową?

Firmy kurierskie oferują przewóz palet ważących zazwyczaj do 1500 kg. Decydując się na wysyłkę ich konieczne jest podanie ich dokładnych wymiarów. Mogą być one wysłane w formie standardowych palet o wymiarach wynoszących 120×80 cm, niesortowalnych o wymiarach niestandardowych lub jako dłużyca, czyli paczki o niewielkiej wadze, których długość przekracza 180 cm. Po wyborze właściwej firmy kurierskiej spakowana i zabezpieczona paleta odbierana jest przez kuriera przystosowanym do tego samochodem, który posiada tzw. windę, za pomocą której umieszczana jest ona w naczepie. Zazwyczaj czas odbioru i dostawy palety wynosi od 1 do 2 dni. Tak krótki czas dostawy ważny jest przede wszystkim w przypadku produktów żywnościowych, które mogą ulec zepsuciu. Po nadaniu przesyłki klient otrzymuje numer umożliwiający jej śledzenie, dzięki czemu cały czas wie co się z nią dzieje. Klient ma możliwość wybrania dogodnego terminu i godziny, w której ma zjawić się u niego klient. Zapewnia to ogromną oszczędność czasu oraz daje pewność, że przesyłka paletowa zostanie dostarczona bezpiecznie do miejsca docelowego na czas. Z reguły firmy umożliwiają wykonanie szybkiej symulacji, która określi koszty takiego transportu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać fotelik do samochodu dla dziecka?
Jak dobrać fotelik do samochodu dla dziecka?
Rodzice własnych dzieci, którzy często podróżują samochodem zastanawiają się nad tym, w jaki sposób mają dobrać fotelik samochodowy dla dziecka, […]
Polecamy